Fortuna 1 Liga: GKS Tychy - GKS Bełchatów. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: GKS Tychy - GKS Bełchatów. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport

GKS Tychy ma jeszcze cień szansy na grę w barażach o Ekstraklasę. Żeby dołączyć do Warty Poznań, Radomiaka Radom oraz Miedzi Legnica, musi wysoko pokonać GKS Bełchatów i liczyć na korzystne wyniki w pozostałych meczach 34. kolejki. "Brunatni" natomiast, chcąc zapewnić sobie pierwszoligowy byt bez oglądania się na rywali, powinni wywieźć ze Stadionu Miejskiego w Tychach komplet punktów. Transmisja meczu GKS Tychy - GKS Bełchatów w Polsacie Sport Extra.

Matematyczne szanse na baraże mają nadal tyszanie. Tutaj jednak sytuacja jest bardzo skomplikowana. GKS musiałby wygrać mecz z drużyną z Bełchatowa, a Bruk-Bet i Chrobry przegrać. Dodatkowym warunkiem jest remis bądź przegrana Puszczy. Fortuna 1 Liga zadziwiała jednak nie raz, więc w Tychach mają nadzieję na ten cud. Czujni jednak muszą być piłkarze z Bełchatowa, którzy wciąż walczą o utrzymanie i przy niekorzystnych wynikach mogą znaleźć się w strefie spadkowej.

 

Jeżeli chodzi o baraże, pewne udziału w nich są już trzecia Warta Poznań (60), czwarty Radomiak Radom (57) i piąta Miedź Legnica (50). O ostatnie miejsce premiowane grą w barażach rywalizują jeszcze cztery drużyny: szósty obecnie Bruk-Bet Termalica Nieciecza (47), siódmy Chrobry Głogów (46), ósma Puszcza Niepołomice (45) i dziewiąty GKS Tychy (44).

 

W najlepszej sytuacji, z racji dorobku punktowego, są oczywiście piłkarze z Niecieczy. Popularne "Słoniki" podejmą Odrę Opole, której teoretycznie zagraża jeszcze spadek z ligi, ale musiałby nastąpić wyjątkowo niekorzystny dla niej splot okoliczności. Chrobry we wspomnianym meczu zagra na wyjeździe z Podbeskidziem, a Puszcza Niepołomice zagra u siebie z Radomiakiem Radom.

 

W rundzie jesiennej GKS Tychy rozbił bełchatowian na ich terenie aż 4:1. Jaki wynik padnie tym razem? Odpowiedź już niebawem.

 

Transmisja meczu GKS Tychy - GKS Bełchatów w Polsacie Sport Extra. Początek naszej transmisji od godziny 17:30.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie