PreZero Grand Prix: Asseco Resovia Rzeszów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Relacja i wynik na żywo

W sobotę siatkarze PlusLigi i jej zaplecza zainaugurują historyczne rozgrywki PreZero Grand Prix. Tego dnia, w ostatnim meczu grupy D, z hali na piasek przeniosą się siatkarze Asseco Resovii Rzeszów i Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W ekipie z Podkarpacia w roli trenera "Pasów" zadebiutuje Olieg Achrem, który w przeszłości przez wiele lat był siatkarzem tego klubu. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Pierwszy turniej PreZero Grand Prix zorganizowany przez Polską Ligę Siatkówki zostanie rozegrany w Krakowie. Nowy cykl rozgrywek na piasku ma wynagrodzić kibicom przedwczesne zakończenie sezonu ligowego.

W ekipie z Rzeszowa do zmagań grupowych przystąpi Bartłomiej Krulicki, Bartosz Mariański, Paweł Woicki oraz Nicolas Szerszeń. Doświadczonych zawodników znanych z parkietów PlusLigi wspierać będą juniorzy AKS Rzeszów. W roli trenera zadebiutuje Olieg Achrem, którego wspierał będzie Jacek Podpora z AKS Rzeszów.

Białorusin, legenda Resovii, ma za sobą siedem sezonów gry w "pasach". W maju ogłosił zakończenie kariery, ale jak widać, nie oznaczało to końca jego współpracy z klubem. W nadchodzącym sezonie sprawdzi się w roli asystenta Alberto Giulianiego, a w Lidze Letniej zadebiutuje jako pierwszy trener.

ZAKSA wystąpi w sześcioosobowym zestawieniu. W składzie zobaczymy Krzysztofa Rejno, Filipa Grygiela, Korneliusza Banacha, Bartłomieja Klutha, Mateusza Zawalskiego i Rafała Prokopczuka. W sztabie szkoleniowym natomiast Michała Chadałę Adama Swaczynę i Bartosza Hołobuta.

Przypomnijmy, że mecze grupowe rozgrywane są w Krakowie i Warszawie, zespoły PlusLigi, uzupełnione o reprezentujące zaplecze ekstraklasy BBTS Bielsko-Biała i Krispol Września, rywalizują w czterech grupach. W pierwszym dniu zmagań zagrają ekipy z grup A i B, drugiego dnia drużyny z grup C i D. Zespoły rywalizują systemem każdy z każdym, a do rozgrywanej w Gdańsku rundy finałowej (zaplanowanej na 8-9 sierpnia) awansują po dwa najlepsze zespoły każdej grupy.

Zawody odbywać się będą zgodnie z przepisami gry w piłkę siatkową 4×4 na piasku. Mecze rozgrywane będą na boisku o wymiarach typowych dla siatkówki halowej (9×9), jednorazowo na boisku przebywać może czterech zawodników (nie ma zawodników libero), a w skład drużyny wchodzi 4-8 siatkarzy. Spotkania odbywać się będą do dwóch wygranych setów, według punktacji w siatkówce halowej. W każdym secie będą obowiązywały dwie minutowe przerwy techniczne ( po 8 i 16 punkcie), dodatkowo w każdej z partii trener ma prawo do dwóch przerw na żądanie, liczba zmian zawodników, jakiej może dokonać drużyna w danym meczu, jest nieograniczona.

Relacja i wynik na żywo meczu Asseco Resovia Rzeszów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od godziny 17:00 na Polsatsportl.pl.