"Hussars Boxing Night 2. Młode Wilki": Radomir Obruśniak wygrywa w zawodowym debiucie

Sporty walki
"Hussars Boxing Night 2. Młode Wilki": Radomir Obruśniak wygrywa w zawodowym debiucie
Fot. PAP
Radomir Obruśniak udanie zadebiutował na zawodowym ringu.

Od wygranej w pierwszej rundzie były mistrz Polski seniorów i młodzieżowców w boksie Radomir Obruśniak rozpoczął zawodową karierę. Efektowne zwycięstwo nad innym debiutantem Łukaszem Rudnikiem odniósł na gali "Hussars Boxing Night 2. Młode Wilki" w Złotowie (Wielkopolska).

W kategorii 60 kg Obruśniak, w barwach KB Karlino, zdobył m.in. złoto i srebro MP. Wygrywał rywalizację również wśród młodzieżowców (dwukrotnie) i kadetów (raz). Występował w seniorskiej reprezentacji, m.in. podczas ubiegłorocznych Igrzysk Europejskich i jednocześnie mistrzostw Europy w Mińsku. Z kolei w 2018 roku zdobył brązowy medal mistrzostw Unii Europejskiej w Valladolid. Niedawno podpisał profesjonalną umowę z grupą Hussars Promotion, założoną przez Kamila Jęcza i Marka Matelę.

 

Na punkty w hali “Złotowianka” triumfowali m.in. Paweł Czyżyk (6-1, 1 KO) i Rafał Grabowski (5-1-1, 1 KO). Czyżyk wygrał z Dominikiem Szalczykiem (1-1), a Grabowski z Radosławem Rudiukiem (0-1).

 

Zobacz też: Starcie gigantów. Joe Joyce - Michael Wallisch w Polsacie Sport

 

Występujący dotąd na amerykańskich ringach Jan Czerklewicz (3-1), również po czterech rundach pokonał Marcina Piejka (2-5). Mierzący 203 cm Mateusz Śledź (1-0) okazał się zdecydowanie lepszy od Konrada Cupriaka (0-1), zaś 17-letni Remigiusz Runowski (1-0), ubiegłoroczny mistrz kraju kadetów, od Jakuba Nasiłowskiego (0-2).

 

W Złotowie nie zabrakło efektownych zwycięstw przed czasem. Oprócz Obruśniaka, bardzo szybko wygrywali m.in. Damian Tymosz (4-0-1, 2 KO) – z Adamem Walasem (0-2), mający wietnamskie korzenie Filip Pham Hong (1-0, 1 KO) – z Arturem Gierczakiem (0-1) czy Karol Welter (4-0, 1 KO) – z Patrykiem Nowakiem (0-1)

MTu, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze