SSC Napoli pokonało US Sassuolo. Grali Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński

Elseid Hysaj cieszący się z premierowego trafienia w barwach Napoli.

SSC Napoli wygrało 2:0 na własnym boisku z US Sassuolo w sobotnim spotkaniu Serie A. Goście strzelili w tym meczu cztery gole, ale wszystkie zostały anulowane po analizie systemu VAR.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 8. minucie. Piotr Zieliński podał do Hysaja, który ściął do środka i mocnym uderzeniem pokonał golkipera Sassuolo. Dla Albańczyka był to pierwszy gol w barwach Napoli w... 193. występie. Kilka minut później swojego trafienia szukał Zieliński, ale jego strzał z lewej nogi poszybował niedaleko obok słupka bramki strzeżonej przez Consigliego. Polak po jednej z kolejnych akcji powinien mieć na swoim koncie drugą asystę, ale świetną sytuację po jego podaniu zmarnował Lorenzo Insigne.

Przewaga podopiecznych Gennaro Gattuso nie przyniosła im już kolejnych trafień w tej odsłonie gry, choć bramkę na 2:0 mógł strzelić między innymi Hysaj, niezwykle aktywny tego dnia w ofensywie. Co ciekawe goście, groźnie atakujący głównie po kontratakach, w pierwszej połowie strzelili dwa gole, ale w obu przypadkach sędzia - po skorzystaniu z systemu VAR - anulował te trafienia z powodu spalonych.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia Zielińskiego, ale nie udało mu się pokonać Consigliego. Później do głosu doszli goście. Powtórzyła się jednak sytuacja z pierwszej części gry - co prawda strzelali gole, ale z pozycji spalonych. Najpierw arbiter nie uznał trafienia Francesco Caputo, a następnie tylko przez chwilę ze swojej bramki mógł się cieszyć Domenico Berardi. W 64. minucie gola na 2:0 dla gospodarzy szukał Arkadiusz Milik, ale piłkę po jego strzale skutecznie sparował Consigli.

Polski napastnik swój udział w spotkaniu zakończył w 67. minucie, kiedy w jego miejsce pojawił się Dries Mertens. Belg chwilę po wejściu na murawę zobaczył żółtą kartkę, co wyklucza go z wyjazdowego występu przeciwko Interowi Mediolan w najbliższej kolejce. 12 minut później boisko opuścił Zieliński, którego zmienił Eljif Elmas. Z kolei w 83. minucie na murawie pojawił się Lukas Haraslin, który do Sassuolo trafił z Lechii Gdańsk.

Choć w drugiej połowie goście mieli przewagę, w samej końcówce gola na 2:0 strzeliło Napoli. Piłkę z prawej strony zgrał Mertens, a dokładnym strzałem popisał się inny z rezerwowych, Allan. Dwa trafienia zapewniły tym samym gospodarzom komplet punktów, dzięki którym piłkarze z południa Włoch umocnili się na siódmej pozycji w Serie A. Sassuolo jest ósme, tracąc do sobotnich rywali 11 punktów.

SSC Napoli - US Sassuolo 2:0 (1:0)
Bramki: Hysaj 8, Allan 90