Fortuna 1 Liga: Świetny początek Puszczy

Piłkarze Puszczy Niepołomice prowadzą z kompletem punktów po dwóch kolejkach Fortuna 1. ligi.

Piłkarze Puszczy Niepołomice prowadzą z kompletem punktów po dwóch kolejkach Fortuna 1. ligi. Tym razem pokonali u siebie beniaminka Stal Rzeszów 2:1. Zwycięstwa w tej serii odniosły też m.in. dwa utytułowane kluby - spadkowicz z ekstraklasy Wisła Kraków oraz beniaminek Ruch Chorzów.

W meczu w Niepołomicach bramki dla gospodarzy zdobyli Artur Siemaszko i Hubert Tomalski, a dla Stali, która prowadziła od 22. minuty, Krzysztof Danielewicz.

Puszcza ma sześć punktów (w poprzedniej kolejce 1:0 z Górnikiem Łęczna) i o dwa wyprzedza grupę drużyn, wśród których są Wisła i Ruch.

"Biała Gwiazda" już w piątek pokonała na wyjeździe Resovię 2:0. Gole strzelili sprowadzeni latem z klubów ekstraklasy Michał Żyro i Igor Łasicki.

To dopiero drugie w 2022 roku zwycięstwo wiślaków, poprzednie odnieśli jeszcze w najwyższej klasie rozgrywek.

Radość wśród kibiców Ruchu - chorzowianie pokonali w sobotę na wyjeździe mocno przebudowanego latem Chrobrego 2:0. Bramki padły między 75. i 78. minutą, zdobyli je Tomasz Wójtowicz i Artur Pląskowski.

Drużyna z Głogowa w poprzednim sezonie dotarła aż do finału baraży o ekstraklasę (przegrała z Koroną Kielce po dogrywce 2:3). Latem kilku jej czołowych piłkarzy przeszło jednak do silniejszych klubów, podobnie jak trener Ivan Djurdjevic (do Śląska Wrocław), a nowym szkoleniowcem został Marek Gołębiewski, znany m.in. z Legii Warszawa

W meczu drużyn, które wygrały na inaugurację, Arka Gdynia zremisowała w sobotę u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 0:0.

W niedzielę interesująco zapowiada się m.in. spotkanie innych zespołów, które w poprzedni weekend zanotowały zwycięstwa - GKS Katowice zagra u siebie z występującą wiosną w ekstraklasie Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.