Wiemy, kto zastąpi Trefla Gdańsk w PreZero Grand Prix

Siatkówka
Wiemy, kto zastąpi Trefla Gdańsk w PreZero Grand Prix
Fot. Cyfrasport
LUK Politechnika Lublin zagra w warszawskim turnieju PreZero Grand Prix.

Drużyna TAURON 1. Ligi – LUK Politechnika Lublin zagra w warszawskim turnieju PreZero Grand Prix. Zastąpi Trefla Gdańsk, który zrezygnował ze startu po tym, jak u jednego z zawodników wykryto koronawirusa.

Po informacji, że test zawodnika dał rezultat pozytywny, wszyscy siatkarze, sztab szkoleniowy oraz pracownicy klubu i hali, w której trenowali siatkarze, poddali się samoizolacji oraz procedurom wyznaczonym przez odpowiednie służby medyczne.

 

Władze Trefla i Polskiej Ligi Siatkówki zareagowały na zaistniałą sytuację i podjęli decyzję, że "Gdańskie Lwy" nie wystąpią w rozgrywkach Letniej Grand Prix na piasku.

 

– Przede wszystkim wszyscy trzymamy kciuki za Trefla, liczymy, że sytuacja została już opanowana, a nikt nie będzie miał żadnych poważnych kłopotów zdrowotnych – powiedział Paweł Zagumny prezes PLS – Bezpieczeństwo graczy jest najważniejsze, dlatego wysyłamy nasze wsparcie do Gdańska. Jednocześnie wspólnie z prezesem klubu ustaliliśmy, że nie ma sensu ryzykować jakichś pośrednich rozwiązań i Trefl skupi się teraz na pełnym powrocie do zdrowia i rezygnuje z udziału w turnieju PreZero Grand Prix. W pełni rozumiemy decyzję i jeszcze raz podkreślam, że cała nasza liga jest z chłopakami z Gdańska - zakończył.

 

Zobacz także: ZAKSA, Resovia, GKS i BBTS! Terminarz i plan transmisji turnieju PreZero Grand Prix siatkarzy

 

Po wycofaniu się Trefla jego miejsce w warszawskim turnieju (31.07-2.08) zajęła drużyna TAURON 1. Ligi Mężczyzn – LUK Politechnika Lublin. – Od początku staraliśmy się o miejsce w PreZero Grand Prix, dlatego bez wahania podjęliśmy się tego wyzwania w tak ekspresowym tempie. Życzymy zdrowia drużynie z Gdańska, a my postaramy się pokazać na tle drużyn z PlusLigi – powiedział Maciej Krzaczek wiceprezes lubelskiej drużyny.

 

 

Politechnika Lublin rywalizować będzie w grupie z VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, KGHM Cuprum Lubin i BKS Visła Bydgoszcz.

 

W przypadku ewentualnego awansu Politechnika będzie rywalizowała również w fazie finałowej. Ta - o ironio - odbędzie się właśnie w Gdańsku.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze