Zbigniew Boniek: To, co jest najpiękniejsze, to fakt, że zagraliśmy ten finał

Piłka nożna
Zbigniew Boniek: To, co jest najpiękniejsze, to fakt, że zagraliśmy ten finał
fot. Cyfrasport
Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

- Cracovia lekko zasłużyła na zwycięstwo, szukała trzeciego gola, miała przewagę liczebną. Mecz był bardzo emocjonujący, ale to było najpiękniejsze, że w ogóle zagraliśmy ten finał - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek po finale Totolotek Pucharu Polski.

Marcin Lepa: Czy 3:2 dla Cracovii to sprawiedliwy wynik?
 
Zbigniew Boniek: Myślę, że tak. Cracovia lekko zasłużyła na zwycięstwo, szukała trzeciego gola, miała przewagę liczebną. Mecz był bardzo emocjonujący, ale to było najpiękniejsze, że w ogóle zagraliśmy ten finał. To nie było łatwe, proszę mi wierzyć. Protokół, przygotowania, rozegranie ligi, rozegranie Pucharu... Pokazaliśmy, że jesteśmy poważnymi ludźmi, że mamy poważne kluby, poważną federację. A mecz był bardzo emocjonujący.
 
Przemawia przez pana satysfakcja. Jest też satysfakcja, że pana przyjaciel zdobył Puchar Polski?
 
Cieszę się, że wygrał Michał Probierz, ale jakby wygrał Piotr Stokowiec, to też bym się cieszył. Znam ich wszystkich, wszystkich lubię, szanuję. Zdarzyło się, że w meczu wygrał Michał i gratulacje dla Cracovii. Niech nas godnie reprezentuje w europejskich pucharach.
 
Bohaterami dziś byli Polacy!

To pewien trend. Dziś drużyny tak funkcjonują, że jest miks między zawodnikami z danego kraju i obcokrajowcami. Trzeba się cieszyć, że mamy coraz większy dopływ piłkarzy, którzy przychodzą z sektorów młodzieżowych. Na przykład dziś Kamil Pestka wywalczył rzut rożny z którego padła wyrównująca bramka, brał udział czynny w trzecim golu. Najlepszego dla Cracovii!
 
Marcin Lepa, seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie