Kontuzja Kyliana Mbappe. Nie zagra w meczu z Atalantą Bergamo

Piłka nożna
Kontuzja Kyliana Mbappe. Nie zagra w meczu z Atalantą Bergamo
fot. PAP
Kylian Mbappe nie wystąpi w meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów z Atalantą Bergamo.

Kontuzjowany w piątkowym finale piłkarskiego Pucharu Francji Kylian Mbappe z Paris Saint-Germain doznał skręcenia kostki. Jak poinformowano w poniedziałek, zawodnik będzie pauzował przez około trzy tygodnie, co oznacza, że nie wystąpi w meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów z Atalantą Bergamo.

"Kylian Mbappe przeszedł kolejne testy medyczne prawej kostki. Wyniki dzisiejszego [poniedziałkowego – przyp. red.] badania potwierdziły jej skręcenie z uszkodzeniem więzadła zewnętrznego. Spodziewamy się, że gracz będzie odsunięty od gry przez około trzy tygodnie” – oświadczono w oficjalnym komunikacie klubu.

 

Wobec powyższych informacji, wiadomo już, że Francuz nie zagra w meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów z Atalantą Bergamo, który odbędzie się 12 sierpnia. Nie wystąpi też 31 lipca w spotkaniu finałowym Pucharu Ligi Francuskiej z Lyonem oraz pięć dni później w meczu towarzyskim z Sochaux.

 

Zobacz także: Kylian Mbappe zostanie w Paris Saint-Germain na kolejny sezon

 

Sfaulowany przez Loica Perrina

 

Miniturniej w Lizbonie odbędzie się w dniach 12-23 sierpnia. Od 12 do 15 rozegrane zostaną cztery ćwierćfinały, 18 i 19 to terminy półfinałów, a 23 wyłoniony będzie zdobywca Pucharu Europy. Zrezygnowano z formuły "mecz i rewanż". O awansie będzie decydowało jedno spotkanie

 

Napastnik reprezentacji Francji został w piątek sfaulowany przez Loica Perrina, za co kapitan Saint Etienne zobaczył czerwoną kartkę. Mecz wygrali paryżanie 1:0, a po spotkaniu wsparty na kulach Mbappe świętował z kolegami zdobycie Pucharu Francji.

AgB, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze