PlusLiga: Dziewczyny dwóch zawodników Trefla mają koronawirusa

Siatkówka
PlusLiga: Dziewczyny dwóch zawodników Trefla mają koronawirusa
Fot. Cyfrasport
Dziewczyny dwóch zawodników Trefla Gdańsk mają koronawirusa.

Rywalizujący w ekstraklasie Trefl przekazał w poniedziałek, że dziewczyny obu siatkarzy, u których stwierdzono obecność koronawirusa, także miały pozytywny wynik testów. We wtorek rano powinny być znane wyniki badań dwóch kolejnych zawodników gdańskiej drużyny.

Pierwszy przypadek SARS-CoV-2 w Treflu wykryto w piątek, a drugi w niedzielę. Ze względu na dobro osobiste zawodników klub nie podał ich nazwisk. Obaj siatkarze czują się jednak dobrze i przebywają w domu. Cały zespół, sztab szkoleniowy oraz pracownicy i współpracownicy klubu rozpoczęli izolację, a także postępują zgodnie z zaleceniami sanepidu.

 

Tymczasem w poniedziałek pozytywny wynik testów na obecność koronawirusa otrzymały dziewczyny obu zainfekowanych siatkarzy. Z kolei we wtorek powinny być znane wyniki przeprowadzonych w sobotę badań u dwóch następnych graczy gdańskiego zespołu, którzy mieli stan podgorączkowy.

 

 

Trzech pracowników klubu otrzymało już ujemny wynik testu na obecność SARS-CoV-2. Pozostałe osoby związane z klubem mają je przejść w poniedziałek i wtorek.

 

Trefl wycofał się z plażowych rozgrywek PreZero Grand Prix. W sobotę 1 sierpnia w turnieju kwalifikacyjnym gdańszczanie mieli zmierzyć się w Warszawie z VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, KGHM Cuprum Lubin oraz BKS Visłą Bydgoszcz. Zamiast podopiecznych trenera Michała Winiarskiego zagra pierwszoligowa LUK Politechnika Lublin.

 

Zobacz także: Siatkarki ŁKS Łódź przeszły kwarantanne i wróciły do treningów

 

Zawiesić treningi zdecydowali się również koszykarze Trefla Sopot, którzy korzystają z tej samej sali treningowej w Ergo Arenie co siatkarze gdańskiego zespołu. Sopocianie także będą przechodzić na początku tygodnia testy na obecność SARS-CoV-2.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

NP, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze