Daniel Andre Tande z lukratywną propozycją. "Kontrakt, o jakim nawet nie marzył"

Inne
Daniel Andre Tande z lukratywną propozycją. "Kontrakt, o jakim nawet nie marzył"
fot. PAP
Daniel Andre Tande z lukratywną propozycją. "Kontrakt o jakim nawet nie marzył".

Mistrz olimpijski w skokach i trzykrotny mistrz świata w lotach narciarskich Norweg Daniel Andre Tande otrzymał lukratywną propozycję od międzynarodowego giganta marketingu sportowego WWP, którego klientami są m.in. Bayern Monachium, Real Madryt i Tottenham.

Firma chciałaby wypromować Norwega do takiej pozycji jaką posiada jego rodak, były narciarz alpejski, dwukrotny mistrz olimpijski i pięciokrotny mistrz świata Aksel Lund Svindal i były niemiecki skoczek, mistrz olimpijski i czterokrotny mistrz świata Martin Schmitt.

 

- Tande jest sportowcem, który ma swoją ciekawą historię do opowiedzenia. To gwiazda z ogromnym dla nas potencjałem - wyjaśnił dziennikowi „Verdens Gang” Charly Dorner z WWP.

 

Skoczek potwierdził gazecie, że zaproponowano mu poważny i wieloletni kontrakt o jakim nawet nie marzył w swojej karierze - początkowo ma to być wyszukanie silnego prywatnego sponsora oraz profilacja w mediach społecznościowych.

 

Zobacz także: W Wiśle powstanie muzeum im. Adama Małysza

 

Do sfinalizowania umowy pozostaje jednak jak wyjaśnił Tande „pewien wysoki próg” i jest nim jego kontrakt z norweską federacją narciarską (NSF), która nie pozwala na zawieranie prywatnych kontraktów przez członków reprezentacji bez zysku dla siebie.

 

Pierwszym, który złamał tę zasadę był właśnie Svindal, a później zrobił to Petter Northug, dwukrotny mistrz olimpijski i 13-krotny mistrz świata w biegach narciarskich. Obu kilkakrotnie grożono odsunięciem od reprezentacji i zakazaniem startów w międzynarodowych zawodach jak igrzyska olimpijskie i mistrzostwa świata. Po nagonce za milionowe reklamy napoju energetycznego we współpracy z WWP obronili się jednak, ponieważ byli ze swoim medalowym potencjałem dla Norwegii zbyt cenni.

 

Zdaniem norweskich mediów byli sprawcami precedensów, więc tak też będzie w przypadku Tande.

 

Kierownik reprezentacji Norwegii w skokach narciarskich Clas Brede Brathen wyjaśnił, że umowy sponsorskie w NSF budowane są na współpracy sponsorskiej z całą drużyną. Jednak zaznaczył: "nasze wytyczne nie są wykute w skale, lecz umowa z Tande musi być opłacalna dla pozostałych skoczków”.

 

26-letni Tande zdobył złoty medal olimpijski w Pjongczangu (2018) w konkursie drużynowym na dużej skoczni. Jest mistrzem świata w lotach narciarskich indywidualnie i drużynowo z Obersdorfu (2018) oraz drużynowo z Kulm (2016).

AgB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie