Jacek Jędraszczyk: Nie chcę sobie nabijać walk z "przeciętniakami"

Sporty walki
Jacek Jędraszczyk: Nie chcę sobie nabijać walk z "przeciętniakami"
Fot. Polsat Sport
Jacek Jędraszczyk (7-2, 2 KO) podczas gali FEN 29 zmierzy się z Robertem Bryczkiem (10-3, 4 KO, 1 SUB).

Jacek Jędraszczyk (7-2, 2 KO) podczas gali FEN 29 zmierzy się z Robertem Bryczkiem (10-3, 4 KO, 1 SUB). W magazynie "Koloseum" przyznał, że trudno mu znaleźć słabe strony rywala. - Mój rywal jest przekrojowym zawodnikiem. Ma dobrą stójkę i parter. Liczę na mocną walkę. Nie będzie ani z mojej, ani z jego strony taryfy ulgowej - powiedział Jędraszczyk.

Jędraszczyk dwa swoje ostatnie pojedynki wygrał i w znakomitym nastroju podejdzie do konfrontacji z Bryczkiem. Podczas gali FEN 27 znokautował w 2. rundzie Samuela Vogta, posyłając go na deski prawym prostym. Wcześniej na pełnym dystansie pokonał jednogłośną decyzją arbitrów Cezarego Oleksiejczuka. Jędraszczyk stoczył pasjonujący bój z Tymoteuszem Łopaczykiem podczas FEN 21, a walka ta została uznana jedną z najlepszych w całym 2018 roku. Spod jego ręki pierwszą zawodową porażkę zanotował również Mateusz Głąb.

 

- Podchodzę do tej walki czysto sportowo. Mój rywal ma chyba same mocne strony. Jest przekrojowym zawodnikiem. Ma dobrą stójkę i parter. Liczę na mocną walkę. Nie będzie ani z mojej, ani z jego strony taryfy ulgowej. Oboje będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Nie ukrywam, że Bryczek jest dla mnie mocnym zawodnikiem, ale nie chcę sobie nabijać walk z przeciętniakami tylko z możliwie najlepszymi - stwierdził Jędraszczyk.

 

Zobacz także: Prezes FEN: Kilku naszych zawodników odmówiło walki z Bryczkiem

 

Bryczek to czołowy polski zawodnik w kategorii półśredniej. Fighter z Bielsko-Białej debiutował na zawodowstwie w 2011 roku. Między 2013 a 2019 roku zanotował serię siedmiu kolejnych zwycięstw z rzędu. 30-latek pokonał jednogłośnie na punkty Grzegorza Siwego, Artura Kamińskiego oraz Mate Kertesza. Bryczek w 1. odsłonie znokautował także niepokonanego wcześniej Alexandera Begmana.

 

Karta główna FEN 29:


93,0, MMA: Adam Kowalski vs Marcin Łazarz*
70,3, MMA: Adrian Zieliński vs Danilo Belluardo
83,9, MMA: Marcin Naruszczka vs Marko Radakovic
65,8, MMA: Kamil Łebkowski vs Kacper Formela
77,1, MMA: Jacek Jędraszczyk vs Robert Bryczek
120,2, MMA: Grzegorz Ciepliński vs Kamil Minda

 

Karta wstępna FEN 29:


83,9, MMA: Krystian Bielski vs Seweryn Kirschhiebel
120,2, MMA: Kacper Miklasz vs Paweł Biernat
93,0, K-1: Karol Łasiewicki vs Patryk Rasch
77,1, MMA: Kamil Kraska vs Piotr Golon
*walka o pas mistrzowski FEN

 

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze