Projekt "63 dni - wyzwanie". To sportowy hołd dla powstańców

Inne
Projekt "63 dni - wyzwanie". To sportowy hołd dla powstańców
Fot. Polsat Sport
„63 dni! Wyzwanie” to sportowo-historyczny projekt Akademickiego Związku Sportowego Warszawa.

„63 dni! Wyzwanie” to sportowo-historyczny projekt Akademickiego Związku Sportowego Warszawa. Inicjatywa ma upamiętniać bohaterów Powstania Warszawskiego i przypominać uczestnikom wyzwania przebieg Powstania dzień po dniu. - Start jest dobrowolny. Można dołączyć z praktycznie każdą dyscypliną sportu. Jedynym kryterium jest dystans. Zachęcamy do udziału przez 63 dni, ale oczywiście można się zgłosić nawet ostatniego dnia - powiedział Piotr Majsak z AZS Warszawa.

Rozmowa w programie "Poranek z Polsatem Sport" z Piotrem Majsakiem z AZS Warszawa o projekcie "63 dni - wyzwanie" w nawiązaniu do 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na czym on polega? Odpowiedź w materiale wideo.

 

Przemysław Iwańczyk: Projekt "63 dni - wyzwanie" w nawiązaniu do 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na czym polega?

 

- To jest projekt, który zrodził się w naszych głowach z myślą o upamiętnieniu powstańców warszawskich. Angażujemy nie tylko akademików, ale wszystkich Polaków, ludzi z całego świata, którzy chcą się zaangażować w projekt i oddać sportowy hołd powstańcom walczącym o naszą wolność. Mamy nadzieję, że to będzie impuls dla ludzi do wzmożonych treningów - powiedział Majsak.

 

Jest to również walor edukacyjny, przypominający i upamiętniający wydarzenia z 1944 roku.

 

- Wartość edukacyjną zapewniają nam partnerzy i patroni m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego. Na ich i naszej stronie internetowej oraz mediach społecznościowych będziemy edukować, przedstawiać kalendarium Powstania i jego przebieg. Towarzystwo Miłośników Historii z nimi będziemy również przedstawiać sylwetki sportowców, szczególnie akademickich, którzy brali udział w Powstaniu i polegli, a także innych sportowców - zaznaczył.

 

W jaki sposób można przystąpić do tego wyzwania?

 

- Osoby przed 16. rokiem życia powinny mieć upoważnienie od rodziców. Start jest dobrowolny. Można dołączyć z praktycznie każdą dyscypliną sportu. Jedynym kryterium jest dystans. Czyli takie kategorie gdzie możemy zmierzyć odległość, tj. chód, bieg, jazda na rowerze, wioślarstwo, kajakarstwo, spacery z wózkiem czy pieskiem. Dystans, który pokonamy, wpisujemy na stronie internetowej i generujemy certyfikat udziału. Zachęcamy do udziału przez 63 dni, ale można się zgłosić nawet ostatniego dnia - stwierdził Majsak.

 

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze