Szalony mecz o awans do ligi tureckiej. Artur Sobiech świętuje

Drużyna Artura Sobiecha Fatih Karagumruk pokonała w finałowym barażu Adanę Demirspor.

Drużyna polskiego napastnika Artura Sobiecha Fatih Karagumruk pokonała w finałowym barażu Adanę Demirspor Jakuba Koseckiego i zapewniła sobie awans do tureckiej Super Lig. O zwycięstwie Karagumruk zdecydowała seria rzutów karnych.

Tureccy kibice nie mogli wymarzyć sobie bardziej emocjonującego finału barażów o awans do tamtejszej ekstraklasy. W meczu Adany Demirspor, barwy której reprezentuje były reprezentant Polski Jakub Kosecki z Fatih Karagumruk, klubem innego byłego kadrowicza, Artura Sobiecha, padł remis 1:1 i do rozstrzygnięcia niezbędna była seria rzutów karnych. A tę lepiej wykonywali koledzy Sobiecha.

Po dogrywce na tablicy wyników wciąż widniał wynik 1:1. Bramkę dla Karagumruk zdobył w 40 minucie Cagri Ortakaya, a 20 minut przed końcem meczu do remisu doprowadził Pa Dibba. Wtedy na murawie nie było już Sobiecha, którego w 64. minucie zmienił Innocent Emeghara. Kosecki niestety znalazł się poza kadrą Adany.

Dzięki zwycięstwu Sobiech dołączył do innych Polaków, którzy w przyszłym sezonie (prawdopodobnie) zagrają w Super Lig, m.in. Michała Pazdana, Damiana Łukasika i Konrada Michalaka z Ankaragucu, Rafała Murawskiego z Denizlisporu czy Kamila Wilczka z Goztepe SK.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Super League 🏆🥳 #team #stambul #karagümrük #happy

Post udostępniony przez Artur Sobiech (@a_sobiech)

Sobiech został piłkarzem występującego w tureckiej drugiej lidze Fatih Karagumruk w połowie stycznia. 30-letni napastnik w barwach nowej drużyny szesnastokrotnie wystąpił w rozgrywkach tamtejszej 1.Lig i zaimponował formą. Zdobył siedem bramek i zanotował jedną asystę.

Wcześniej piłkarz występował w Lechii Gdańsk. Strzelił m.in. jedynego gola w finałowym meczu Totolotek Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok. Z kolei w rundzie jesiennej obecnych rozgrywek PKO BP Ekstraklasy w 18 spotkaniach zanotował sześć trafień.

Portal Transfermarkt.de obecnie wycenia Sobiecha na 500 tys. euro.