Fortuna 1 Liga: ŁKS zwyciężył w Tychach

ŁKS Łódź pokonał na wyjeździe 1:0 GKS Tychy w spotkaniu drugiej kolejki Fortuna 1 Ligi. Bramkę na wagę zwycięstwa dla gości zdobył w 61. minucie spotkania Pirulo.

Obie drużyny walczyły o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Łodzianie zaczęli rozgrywki od porażki 0:2 z GKS Katowice, z kolei tyszanie na inaugurację sezonu zremisowali 2:2 z Chojniczanką Chojnice.

Jedyna bramka w niedzielnym meczu padła w 61. minucie gry. Dośrodkowywał Marcel Wszołek, a piłkę głową do bramki skierował Pirulo. Po stracie gola ekipa z Tychów zaczęła się dłużej utrzymywać przy futbolówce. Podopieczni Dominika Nowaka szukali gola wyrównującego, lecz ostatecznie trzy punkty pojechały do Łodzi.

W następnej kolejce ŁKS zagra u siebie ze Skrą Częstochowa. Natomiast GKS uda się do Niecieczy na spotkanie z Bruk-Bet Termaliką.

GKS Tychy - ŁKS Łódź 0:1 (0:0).

Bramka: 0:1 Pirulo (61-głową).

Żółta kartka – GKS Tychy: Mateusz Czyżycki. ŁKS Łódź: Maciej Dąbrowski, Władysław Ochronczuk, Pirulo, Nelson Balongo, Mateusz Kowalczyk.

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków). Widzów: 3 864.