"Cześć i chwała Bohaterom". Hołd dla Powstańców na turnieju PreZero Grand Prix siatkarzy

Siatkówka
"Cześć i chwała Bohaterom". Hołd dla Powstańców na turnieju PreZero Grand Prix siatkarzy
Fot. PAP
Hołd dla Powstańców na turnieju PreZero Grand Prix siatkarzy

Turniej PreZero Grand Prix to pierwsza edycja wydarzenia, w którym siatkarze i siatkarki sprawdzają swoje siły na piasku. Projekt Polskiej Ligi Siatkówki przenosi rywalizację z hal na piaszczyste boiska na otwartej przestrzeni. 1 sierpnia, podczas warszawskiej odsłony turnieju, siatkarze i kibice złożyli hołd bohaterskim Powstańcom Warszawskim w 76. rocznicę wydarzeń w stolicy.

W trakcie Ligi Letniej w Warszawie w wyjątkowy sposób upamiętniona została kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Godzina „W” wypadła dokładnie w momencie rozpoczęcia meczu plusligowych VERVY Warszawa ORLEN Paliwa z Cuprum Lubin i została uczczona symboliczną minutą ciszy. Dodatkowo pojawiła się okolicznościowa oprawa: na trybunach biało-czerwona kartoniada, a na bandach ledowych oraz telebimach specjalne grafiki.

 

- "Chwała Bohaterom". Byli to ludzie niesamowicie odważni, którzy poszli w ogień, bili się o Polskię, bili się o Warszawę. Powinniśmy ich czcić do końca naszych dni - zaznaczył prezes Polskiej Ligi Siatkówki Paweł Zagumny.

 

Verva Warszawa postanowiła dodatkowo uczcić pamięć o Powstańcach. Zawodnicy stołecznej drużyny podczas Grand Prix w Warszawie wystąpili w strojach ze znakiem Polski Walczącej oraz hasłem "'44 Pamiętamy".

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze