Formuła 2: Grand Prix Wielkiej Brytanii. Transmisja w Polsacie Sport

Moto
Formuła 2: Grand Prix Wielkiej Brytanii. Transmisja w Polsacie Sport
fot.PAP
Robert Shwartzman w klasyfikacji generalnej ma aż 18 punktów przewagi nad Callumem Ilottem.

Przed kierowcami Formuły 2 i Formuły 3 zaciekła rywalizacja w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Na torze Silverstone nie zabraknie emocji. Robert Shwartzman i Oscar Piastri będą bronili pozycji liderów poszczególnych klasyfikacji generalnych. Transmisja z wyścigów Formuły 2 i Formuły 3 w Polsacie Sport Extra.

Po wyścigu na torze Hungaroring kierowcy Formuły 2 przenoszą się do Wielkiej Brytanii. Tam na słynnym Silverstone swoją dominację w tym sezonie będzie chciał potwierdzić Shwartzman. Przed dwoma tygodniami na Węgrzech 21-latek z teamu Prema Racing zajmował kolejno pierwszą i czwartą lokatę. W klasyfikacji generalnej ma aż 18 punktów przewagi nad  Brytyjczykiem Callumem Ilottem, który w sobotę będzie chciał odnieść kolejny triumf, tym razem przed własną  publicznością. Wcześniej wygrał na inaugurację sezonu Formuły 2 w Red Bull Ringu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Formuła 1: Huelkenberg zastąpi Pereza na Silverstone

 

Théo Pourchaire w tym sezonie już dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w wyścigach Formuły 3. Mimo to, przed rywalizacją na torze Silverstone zajmuje dopiero trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Traci do liderującego Oscara Piastriego aż 28 punktów. Taka strata jest wynikiem nieudanego drugiego wyścigu na Red Bull Ringu. To na nim Francuz dojechał do mety dopiero na 26. miejscu. Jak spisze się tym razem?

 

Transmisja pierwszego wyścigu Formuły 3 od 10:25 w Polsacie Sport Extra, a Formuły 2 od 16:45 na tym samym kanale.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze