Piłkarz Wisły Płock zakażony koronawirusem

Piłka nożna
Piłkarz Wisły Płock zakażony koronawirusem
Fot. PAP
Jeden z piłkarzy Wisły Płock został zakażony koronawirusem.

Test na obecność koronawirusa u jednego z piłkarzy Wisły Płock dał wynik pozytywny - poinformował występujący w ekstraklasie klub. Zaplanowany na sobotę wyjazd na obóz przygotowawczy do Grodziska Wielkopolskiego został odwołany.

Po powrocie zawodników z urlopów po zakończeniu minionego sezonu Wisła przeprowadziła z własnej inicjatywy badania wymazowe dla wszystkich piłkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego. Wynik testu jednego z graczy potwierdził zakażenie. Klub nie podaje nazwiska zakażonego zawodnika. W związku z zakażeniem odwołano także zaplanowany na sobotę wyjazd na obóz przygotowawczy w Grodzisku Wielkopolskim.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dariusz Skrzypczak trenerem Stali Mielec

 

"Po konsultacjach z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Płocku oraz komisją medyczną PZPN nie będą prowadzone treningi grupowe pierwszego zespołu. Wyniki pozostałych członków drużyny są negatywne. (...) Wszystkie osoby pozostające w kontakcie z zawodnikiem pozostaną w izolacji" - zaznaczono w komunikacie klubu.

 

W najbliższych dniach przeprowadzone mają zostać ponowne badania całej grupy.

 

"Po otrzymaniu wyników będą podejmowane kolejne kroki zgodne z zaleceniami PSSE w Płocku oraz komisją medyczną PZPN" - dodano.

 

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie