Wystartowała 2. Liga Żużlowa! Tysiące kibiców na trybunach

Żużel
Wadim Tarasienko (na zdjęciu) zdobył trzynaście punktów dla Wilków Krosno.

Fani speedwaya doczekali się! Ostatniego dnia lipca wystartowała 2. Liga Żużlowa. W inauguracyjnym meczu, powracający do ligowego ścigania RzTŻ Rzeszów pokonał u siebie OK Bedmet Kolejarza Opole 59:31. Jeszcze efektowniejszym zwycięstwo odniosły Wilki Krosno, które zdeklasowały Metalika Recycling Kolejarza Rawicz aż 64:26. Oba spotkania cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem ze strony kibiców.

Lepszego powrotu na tor żużlowy nie mogli sobie wymarzyć zawodnicy Janusza Stachyry. Ich przerwa od ścigania trwała aż 677 dni. Jak można było się przekonać, cierpliwość popłaca! W pierwszym od prawie dwóch lat meczu, zespół RzTŻ Rzeszów zdeklasował u siebie Kolejarza Opole aż 59:31. W obecności około trzech i pół tysiąca kibiców, szczególnie dobrze spisał się Brytyjczyk Adam Ellis, który zdobył komplet punktów. Po ponad trzech latach rozbratu z żużlem, na tor powrócił Dawid Stachyra. Syn szkoleniowca gospodarzy ukończył zawody z dorobkiem jedenastu punktów.

Imponujące zwycięstwo zobaczyli również fani z Krośnie. W sobotnim spotkaniu Wilki zdemolowały młodzieżowców Kolajarza Rawicz 64:28. Najlepiej w ekipie gospodarzy spisał się zdobywca trzynastu punktów Rosjanin Wadim Tarasienko. Pozostali koledzy z drużyny zaprezentowali się solidnie. Żaden z nich nie przywiózł do mety „zera”.  Honoru rawiczan bronił Jaimon Lidsey. Australijczyk zdobył niemal połowę punktów dla swojej drużyny – dwanaście.

Głód żużla w kraju nad Wisłą jest wielki. Świadczy o tym frekwencja na stadionach. Nie tylko spotkania w PGE Ekstralidze i eWinner  1. Lidze cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Podczas dwóch pierwszych meczów 2. LŻ na trybunach zasiadło niemal sześć tysięcy fanów.