UFC Fight Night 173: Derek Brunson zdemolował rywala

Sporty walki
UFC Fight Night 173: Derek Brunson zdemolował rywala
fot. Polsat Sport
Derek Brunson pokonał Edmena Shahbazyana przez nokaut techniczny.

W nocy z soboty na niedzielę odbyła się kolejna gala z serii UFC Fight Night. Po kilku wydarzeniach zorganizowanych na Fight Island, organizacja powróciła do USA. Kibice zobaczyli osiem pojedynków (trzy zostały odwołane), a w walce wieczoru odbywającej się w kategorii średniej Derek Brunson pokonał Edmena Shahbazyana przez nokaut techniczny. Była to pierwsza w karierze porażka młodszego z zawodników.

Pierwotnie walką wieczoru UFC Fight Night 173 miało być starcie Holly Holm z Irene Aldaną. Pojedynek został odwołany, gdyż u Meksykanki wykryto zakażenie COVID-19. 

 

W tej sytuacji jako ostatni zmierzyli się pochodzący z Karoliny Północnej Brunson i prawie czternaście lat młodszy Kalifornijczyk Shahbazyan.

 

Walka zaczęła się w miarę równo, ale z upływem czasu to starszy z zawodników zaczął nadawać tempo, sprowadzając swojego rywala do parteru. Shahbazyanowi udało się jednak oswobodzić, a pozostała część otwierającej rundy stała pod znakiem naprzemiennych podchwytów. Druga odsłona pojedynku była już wyłącznie popisem umiejętności Brunsona, który zadał trzy razy więcej ciosów od swojego rywala! Młodszemu Amerykaninowi wyraźnie zaczęło brakować siły, czego nie można było powiedzieć o 36-latku, który w końcówce zdemolował swojego rywala, wymierzając cios za ciosem. Choć lekarz dopuścił Shahbazyana do finałowej rundy, ta zakończyła się zaledwie chwilę po rozpoczęciu. Brunson triumfował przez techniczny nokaut, a była to pierwsza porażka w karierze 22-latka.

 

 

W co-main evencie gali zmierzyły się czołowe zawodniczki kategorii słomkowej: Jennifer Maia skrzyżowała rękawice z Joanne Calderwood. Walka trwała krótko, bo Brazylijka pokonała swoją rywalkę przez poddanie (balacha) już w rundzie pierwszej, pół minuty przed jej zakończeniem, co było trzecim zwycięstwem 31-latki w czterech ostatnich starciach.

 

 

Zobacz także: UFC Fight Night: Zwycięstwo Whittakera w wyrównanej walce wieczoru

 

Dwa pojedynki w ogóle nie doszły do skutku. Walka karty wstępnej pomiędzy Edem Hermanem a Geraldem Meerschaertem została odwołana chwilę przed rozpoczęciem gali, ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa u drugiego z zawodników.

 

Nie odbyło się również starcie Trevina Gilesa i Kevina Hollanda, mające otwierać kartę główną, kiedy to Giles zemdlał tuż przed wyjściem obu fighterów do oktagonu. 27-latek został profilaktycznie przewieziony do szpitala. 

 

Walka wieczoru:

 

Derek Brunson pokonał Edmena Shahbazyana przez nokaut techniczny, runda 3, 0:26

 

Karta główna:

 

Jennifer Maia pokonała Joanne Calderwood przez poddanie (balacha), runda 1, 4:29

Vicente Luque pokonał Randy’ego Browna przez nokaut techniczny, runda 2, 4:56

Bobby Green pokonał Lando Vannatę jednogłośną decyzją sędziów (30-26, 30-27, 30-27)

 

Karta wstępna:

 

Jonathan Martinez pokonał Frankiego Saenza przez nokaut techniczny, runda 3, 0:57

Nathan Maness pokonał Johnny’ego Munoza jednogłośną decyzją sędziów (29-27, 29-27, 29-27) 

Jamall Emmers pokonał Vincenta Cachero jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 30-27)

Chris Gutierrez zremisował jednogłośnie z Codym Durdenem (28-28, 28-28, 28-28)

agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze