World Tour w Lublanie. Transmisja w Polsacie Sport News

Siatkówka
World Tour w Lublanie. Transmisja w Polsacie Sport News
Fot. FIVB
Turniej w Lublanie jest 13. imprezą w kalendarzu FIVB 2019/2020.

Cykl FIVB Beach Volleyball World Tour powrócił po czteromiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Jednogwiazdkowy turniej w Lublanie jest 13. imprezą w kalendarzu FIVB 2019/2020, gdzie siatkarze i siatkarki rywalizują na trzech boiskach w Sports Park Ludus Črnuče i jednym na Kongresie. W niedzielę kibice siatkówki plażowej będą mieli okazję zobaczyć widowisko na najwyższym poziomie. Transmisja z finałowego starcia mężczyzn i kobiet w Polsacie Sport News.

Gorący piasek, atrakcyjne krajobrazy, taneczne rytmy i siatkówka plażowa na najwyższym poziomie wróciły do centrum Lublany po raz czwarty.

 

Zobacz także: PreZero Grand Prix siatkarzy – turniej w Warszawie. Relacja i wynik na żywo

 

Jednogwiazdkowy turniej w Lublanie rozpoczął się 30 lipca. Zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet w kwalifikacjach wzięło udział szesnaście zespołów próbujących przejść do turnieju głównego. Ten został rozegrany następnego dnia w dwóch miejscach: Črnuče i na Placu Kongresowym. Faza pucharowa zaczęła się 1 sierpnia. W niedzielę sympatyków "plażówki" czeka creme de la creme, czyli półfinały i finały mężczyzn i kobiet.

 

Jako pierwsze zagrają Dunki Clara Windeleff i Line Trans, które sprawdzą się z Łotyszkami Anete Namike i Varvara Brailko. W drugim półfinale na piasek wybiegną ich rodaczki Cecilie Olsen i Sofia Bisgaard, które zmierzą się z Belgijkami Sarą Cools i Lisą Van Den Vonder. Zwyciężczynie tych spotkań zagrają w wielkim finale o godzinie 21:00.

 

U panów w pierwszym meczu półfinałowym Słoweńcy Tadej Bozenk i Vid Jakopin zagrają z Włochami Tiziano Andreatta i Andrea Abbiati. W kolejnym po jednej stronie siatki zobaczymy Austriaków Christopha Dresslera i Alexandera Hubera, a po drugiej staną ich krajanie Clemens Doppler i Alexander Horst. Wygrane pary męskie zmierzą się w finale o godzinie 22:00.

 

Tegoroczna impreza FIVB jest zbudowana na solidnych fundamentach Lublana Beach Volley Challenge.

 

Transmisja z meczu finałowego kobiet od godziny 21:00, mężczyzn od godziny 22:00. Oba spotkania można zobaczyć na antenie Polsatu Sport News.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie