Ledwo co wrócił, a już zwyciężył. Mateusz Bieniek kolejnym królem plaży

Siatkówka
Ledwo co wrócił, a już zwyciężył. Mateusz Bieniek kolejnym królem plaży
PGE Skra Bełchatów/Instagram
Mateusz Bieniek kolejnym królem plaży.

Środkowy PGE Skry Bełchatów Mateusz Bieniek w czwartek powrócił do treningów po kontuzji kolana. Zaledwie dwa dni później wygrał turniej siatkówki plażowej i został kolejnym królem plaży.

- Król bełchatowskiej plaży może być tylko jeden! - napisał klub w mediach społecznościowych, zamieszczając zdjęcie na którym Bieniek celebruje "zdobycie tytułu".

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Król bełchatowskiej plaży może być tylko jeden! 👑 #TeamSkra #król #plaża #wygrany #drużyna

Post udostępniony przez PGE Skra Bełchatów (@pgeskra)

 

Wybory króla plaży stały się niezwykle popularne podczas nietypowego zgrupowania polskich siatkarzy, prowadzonego przez Vitala Heynena. Zawodnicy po długiej przerwie spowodowanej epidemią treningi rozpoczęli właśnie na piasku, a dodatkową atrakcją rozgrywek były wybory najlepszego zawodnika. Zdjęcia kolejnych "królów" Heynen zamieszczał na Twitterze. Wygrywali kolejno Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga, a wreszcie Maciej Muzaj.

 

Podobną formę rywalizacji wybrali zawodnicy Sir Safety Perugia, również prowadzeni przez belgijskiego szkoleniowca. Pierwszym królem plaży we Włoszech został rozgrywający Dragan Travica.

 

Zobacz także: Wilfredo Leon: Lekarz powiedział, że gdybym przyjechał dwie godziny później, byłoby po mnie

 

Powrót po 1,5 miesiąca przerwy

 

Bieniek, mimo ważnego kontraktu z Cucine Lube Civitanova, w najbliższym sezonie będzie reprezentował barwy PGE Skry Bełchatów, z którą w czwartek rozpoczął treningi. W czerwcu zawodnik przeszedł zabieg po kontuzji więzadła rzepki lewego stawu kolanowego, a kolejne tygodnie stały pod znakiem jego rehabilitacji.

 

- Moje mięśnie zostały odbudowane i wszystko ładnie się zagoiło. Będzie to od razu gra z piłkami. Ostatnie półtora miesiąca spędziłem na ciężkiej pracy fizycznej i mam nadzieję, że będę zbierał tego owoce - mówił siatkarz dla Polsatu Sport kilka dni temu.

 

W wyniku kontuzji Bieniek musiał zrezygnować z udziału w zgrupowaniach oraz - co oczywiste - nie wystąpił w żadnym z meczów towarzyskich polskiej reprezentacji.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie