Śladami polskich siatkarzy. Perugia dokonała pierwszego wyboru

Siatkówka
Śladami polskich siatkarzy. Perugia dokonała pierwszego wyboru
fot. Sir Safety Perugia
Zawodnicy Sir Safety Perugia wybrali pierwszego króla plaży.

Zespół Serie A1 Sir Safety Perugia powrócił do treningów po czteromiesięcznej przerwie. Podopieczni Vitala Heynena rozegrali mecze na piasku, gdzie - podobnie jak polscy siatkarze na zgrupowaniu – wybrali pierwszego króla plaży.

Klub zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie z zawodnikami na piasku. Wszyscy siedzą, jeden stoi - to rozgrywający Dragan Travica.

 

"Pierwszy król plaży" – podpisano.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

👑 Il primo “Re della spiaggia” se lo aggiudica @dragantravicaofficial ‼️ #goSir #BlockDevils #primogiorno #raduno #perugia #beachvolley #pallavolo

Post udostępniony przez sɪʀ sᴀғᴇᴛʏ ᴘᴇʀᴜɢɪᴀ ᴠᴏʟʟᴇʏ (@sirsafetyperugia)

 

Podobne rozgrywki zorganizowali polscy kadrowicze na zgrupowaniu w Spale, a zdjęcia kolejnych "królów" zamieszczał Heynen na Twitterze. Wygrywali kolejno Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga, a wreszcie Maciej Muzaj.

 

Zobacz także: Wilfredo Leon o wyborach króla plaży: Byłem bardzo blisko, ale nie udało się

 

"Jestem tu po to, by wygrywać"

 

W piątek siatkarze włoskiego klubu rozpoczęli treningi po długiej przerwie, spowodowanej epidemią. Na początku trener przedstawił im wstępny program przygotowań, a następnie rozegrali mecze na plaży. Takie treningi będą trwały przez cały weekend.

 

- W końcu wracamy do tego, co jest naszą pracą, ale także pasją. Wszyscy - a ja pierwszy - cieszymy się, że wreszcie możemy zaczynać. W poprzednim sezonie poradziliśmy sobie dobrze, ale myślę że w kolejnym możemy zagrać jeszcze lepiej. Jestem tu po to, by wygrywać – mówił Heynen.

 

Zmiany w klubie

 

Trzeci klub ostatniego sezonu Serie A1 przeszedł duże zmiany personalne. Jego skład zasilili: Argentyńczyk Sebastian Sole, Kanadyjczyk Sharone Vernon-Evans oraz Holender Thijs ter Horst. Poza tym dwóch Niemców: Jan Zimmermann i David Sossenheimer oraz reprezentant Włoch Dragan Travica.

 

Z zespołem pożegnali się za to Robert Taht, Tsimafei Zhukouski, Sjoerd Hoogendoom, Luciano De Cecco oraz Marko Podrascanin. Waży się przyszłość Filippo Lanzy, który pomimo wstępnego odejścia z klubu, prawdopodobnie pozostanie w ekipie.

AgB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie