Cerrad Enea Czarni Radom z międzynarodowym zakazem transferowym

Siatkówka
Cerrad Enea Czarni Radom z międzynarodowym zakazem transferowym
Fot. Cyfrasport
Cerrad Enea Czarni Radom nadal z zakazem transferowym.

Światowa Federacja Piłki Siatkowej opublikowała na oficjalnej stronie FIVB dokument, zgodnie z którym na klubie Cerrad Enea Czarni Radom wciąż ciąży międzynarodowy zakaz transferowy. Spowodowane jest on sporem władz drużyny z Maksimem Żygałowem, byłym atakującym "Czarnych".

Rosjanin nie chce przystać na obniżenie kontraktu, który według włodarzy powinien zostać pomniejszony ze względu na czasową niezdolność zawodnika do gry w wyniku kontuzji.

 

Pod koniec lipca FIVB zaktualizowała listę drużyn objętych sankcjami. Radom nadal widnieje na niej jako klub z międzynarodowym zakazem transferowym.

 

Zobacz także: Brazylijski zaciąg trwa! Kolejny siatkarz trafił do PlusLigi

 

Został on nałożony 19 maja 2020 roku - ekipa z Radomia nie może otrzymać międzynarodowych certyfikatów transferowych dla zakontraktowanych zagranicznych siatkarzy. Klub liczył, że uda się rozwiązać sprawę do końca czerwca, jednak w nowo opublikowanej liście drużyn objętych sankcjami, nic się nie zmieniło.

 

Zobacz także: Z Serie A do PlusLigi! Reprezentant Bułgarii siatkarzem Cerrad Enea Czarnych Radom

 

Dla radomian opuszczenie tej listy będzie znaczące. Na nadchodzące rozgrywki 2020/2021 wśród podopiecznych Roberta Prygla są trzej zagraniczni gracze - Amerykanin Brend Sander, Brazylijczyk Lucas Loh i Bułgar Wiktor Josif. Do czasu rozwiązania sporu z Żygałowem nie będą mogli oni grać w barwach Radomia w oficjalnych rozgrywkach.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze