NHL: Carolina Hurricanes w ćwierćfinale Konferencji Wschodniej

Hokeiści Carolina Hurricanes trzykrotnie byli lepsi od New York Rangers

Hokeiści Carolina Hurricanes awansowali do ćwierćfinału Konferencji Wschodniej ligi NHL. We wtorek po raz trzeci pokonali New York Rangers. Tak jak w poniedziałek, wygrali 4:1. Blisko przebrnięcia fazy kwalifikacyjnej są ekipy New York Islanders i Calgary Flames.

Hurricanes rozstrzygnęli mecz dopiero w trzeciej tercji, po dwóch był był bowiem remis 1:1. Na gola Chrisa Kreidera w 21. minucie dla Rangers, w 24. odpowiedział Fin Teuvo Teravainen. Ostatnia część gry była popisem drużyny z Raleigh, której hokeiści trzy razy trafili do siatki nowojorczyków. Gole strzelili Warren Foegele oraz dwukrotnie Fin Sebastian Aho. Hurricanes wygraną zawdzięczają także swojemu bramkarzowi. James Reimer obronił aż 37 strzałów, z czego 14 w pierwszej tercji.

- Kiedy sezon został przerwany bardzo ciężko pracowałem. Wiedziałem, że gdy wrócimy do gry, to będę w dobrej formie - powiedział Aho.

Blisko awansu do ćwierćfinału jest druga druzyna z Nowego Jorku. W rywalizacji do trzech zwycięstw Islanders prowadzą z Florida Panthers już 2:0. Minionej nocy wygrali 4:2, a ich bohaterem był Jordan Eberle. W 37. minucie trafił na 3:2, a w 51. przypieczętował zwycięstwo. Trzeci mecz w tej parze odbędzie się już w środę.

Flames natomiast prowadzą w serii z Winnipeg Jets 2-1. We wtorek wygrali aż 6:2, a każdą z bramek zdobył inny hokeista. Sean Monahan oprócz trafienia w drugiej tercji zanotował także dwie asysty.

Wznowiona rywalizacja w NHL toczy się dwutorowo w Edmonton i Toronto. Po cztery drużyny w każdej konferencji, które były najlepsze w momencie przerwania rozgrywek, walczą o rozstawienie w 1. rundzie play off. Natomiast pozostałe 16 ekip rywalizuje w parach do trzech zwycięstw w rundzie kwalifikacyjnej.

Potrwa ona najpóźniej do 9 sierpnia, a potem rozpoczną się ćwierćfinały konferencji. Półfinały zaplanowano od 25 sierpnia, a finały - od 8 września. Początek walki o Puchar Stanleya - 22 września. Zwycięzca zostanie wyłoniony najpóźniej 4 października. Tytułu broni St. Louis Blues.