Liga Europy: Piłkarze FC Basel również w rewanżu lepsi od Eintrachtu Frankfurt

Piłkarze FC Basel wygrali z Eintrachtem Frankfurt 1:0.

W spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy piłkarze FC Basel wygrali z Eintrachtem Frankfurt 1:0. Pierwszy mecz zakończył się wyjazdowym zwycięstwem 3:0 drużyny z Bazylei, która awansowała do ćwierćfinału. Zmierzy się w nim z Szachtarem Donieck.

Pierwsze starcie, rozegrane 12 marca na Commerzbank-Arena we Frankfurcie nad Menem, zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem piłkarzy FC Basel. W tej sytuacji rewanż w Bazylei wydawał się formalnością.

Eintracht Frankfurt – FC Basel 0:3. Skrót meczu

Eintracht musiał odrabiać straty, ale w pierwszej połowie nie zobaczyliśmy szturmu gości. Owszem, mieli przewagę, ale nie stworzyli zbyt wielu sytuacji, a gdy już udawało się je stworzyć, w kluczowych momentach brakowało skuteczności. W 13. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Bas Dost, ale w idealnej sytuacji nie oddał strzału na bramkę. Pięć minut później Martin Hinteregger strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale minimalnie niecelnie.

Swoje szanse mieli również piłkarze z Bazylei. W 22. minucie piłkę z rzutu wolnego dośrodkowywał Samuele Campo, ale przyjezdni mieli dużo szczęścia, bo Arthur Cabral nie zdołał dobrze trafić w piłkę. W 26. minucie gospodarze rozegrali najlepszą akcję pierwszej połowy. Campo efektownie zagrał piętą między nogami rywala. Piłkę przejął Raoul Petretta i z lewej strony wyłożył piłkę na piąty metr. Cabral
przepuścił piłkę, doszedł do niej Silvan Widmer, ale świetną interwencją popisał się Kevin Trapp.

Do przerwy bez bramek, choć jeszcze w ostatniej minucie tej części gry okazję do zmiany wyniku mieli piłkarze Eintrachtu. Po dośrodkowaniu Daichi Kamady z rzutu rożnego, Dost na piątym metrze ubiegł obrońców i uderzył piłkę głową, ale ta poszybowała obok słupka.

Pierwszą groźną sytuację w drugiej części stworzyli gospodarze. W 49. minucie Silvan Widmer znalazł się w sytuacji sam na sam z Trappem, ale bramkarz Eintrachtu znów uratował swą drużynę od straty bramki. Goście odzyskali inicjatywę, ale niewiele z tego wynikało. Musieli się odkryć, co ułatwiało zadanie gospodarzom. W 62. minucie Filip Kostić wybił piłkę z bramki po strzale Valentina Stockera.

Wraz z upływem czasu gasł entuzjazm piłkarzy z Frankfurtu. Ekipa FC Basel kontrolowała sytuację i miała kolejne szanse na zmianę wyniku. W 75. minucie Trapp był na posterunku i wybił piłkę po strzale Eraya Comerta. Pięć minut przed końcem meczu znów oglądaliśmy popis bramkarza Eintrachtu w sytuacji sam na sam. W 88. minucie i on był jednak bezradny, gdy gospodarze z łatwością weszli w pole karne rywali, a Fabian Frei skierował piłkę do siatki.

Zwycięzcy zmierzą się w ćwierćfinale z Szachtarem Donieck, który w 1/8 finału wyeliminował VfL Wolfsburg (2:1, 3:0). Spotkanie ma zostać rozegrane 11 sierpnia na Arena AufSchalke w Gelsenkirchen.

FC Basel – Eintracht Frankfurt 1:0 (0:0)

Basel: Dorde Nikolić – Raoul Petretta, Omar Alderete, Eray Comert, Silvan Widmer, Taulant Xhaka (87. Yannick Marchand ), Fabian Frei, Valentin Stocker (66. Ricky van Wolfswinkel), Samuele Campo, Afimico Pululu (66. Jasper Van Der Werff ), Arthur Cabral (80. Kemal Ademi). Trener: Marcel Koller.
Eintracht: Kevin Trapp – Danny da Costa (67. Timothy Chandler), David Abraham, Martin Hinteregger, Evan N'Dicka (46. Makoto Hasebe), Dominik Kohr, Sebastian Rode (67. Stefan Ilsanker), Filip Kostić, Bas Dost, Daichi Kamada, Andre Silva (46. Goncalo Paciencia). Trener: Adi Hutter.

Bramka: 1:0 Fabian Frei (88).

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania).