Liga Europy: Sevilla FC melduje się w ćwierćfinale. AS Roma odpada z rozgrywek

Sevilla FC awansowała do ćwierćfinału Ligi Europy.

Piłkarze Sevilli wywalczyli do awansu ćwierćfinału Ligi Europy. Ekipa z Andaluzji pokonali AS Romę 2:0. Gole na wagę zwycięstwa zdobyli Sergio Reguilon oraz Youssef En-Nesyri.

Jako pierwsi na prowadzenie mogli wyjść piłkarze z Sewilli. W 12. minucie po dośrodkowaniu ze skrzydła Jules Kounde uwolnił się spod opieki obrońców i oddał mocny strzał głową. Piłka trafiła w poprzeczkę bramki "Giallorossi". W pierwszych dwudziestu minutach coraz mocniej zarysowywała się przewaga piłkarzy Julena Lopeteguiego. Gracze z Andaluzji mieli aż 69% posiadania piłki.

Sevilla FC dopięła swego w 22. minucie spotkania. Sergio Reguilon przedarł się przez linię obrony ekipy z Rzymu i oddał strzał po ziemi, po który piłka zatrzepotała w siatce. Bramkarz Pau Lopez mógł więcej zrobić w tej sytuacji, gdyż piłka przeszła pod jego nogą. Zespół z Sewillii prowadził 1:0.

W dalszej części pierwszej połowy AS Roma sprawiała wrażenie zespołu, który nie ma pomysłu, jak zaskoczyć dobrze dysponowanych rywali. Groźną sytuację Rzymianom udało się stworzyć w dopiero w 35. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym strzelał Nicola Zaniolo, lecz jego uderzenie zostało zablokowane przez defensorów Sevilli.

Tuż przed przerwą Sevilla FC wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Świetne prostopadłe podanie otrzymał Lucas Ocampos. Argentyńczyk wpadł w pole karne i wyłożył piłkę Youssefowi En-Nesyri'ego . Marokańczyk posłał futbolówkę do siatki z najbliższej odległości. Gracze Lopeteguiego zeszli na przerwę zasłużenie prowadząc 2:0.

Na początku drugiej odsłony AS Roma ruszyłą do ataku. Niebezpiecznie uderzał Henrich Mkhitaryan. Piłka nieznacznie minęła słupek bramki Yassine'a Bonnou. Później podopieczni Paulo Fonseki mieli pojedyncze sytuacje do zdobycia gola, lecze żadna z nich nie zakończyła się powodzeniem.

W 76. minucie Sevilla FC cieszyła się z bramki na 3:0. Radość zawodników z Andaluzji nie trwała jednak długo. Sędzia Bjorn Kuipers po konsultacji z VAR-em nie uznał gola. Na minimalnym spalonym znalazł się kończący akcję Kounde.

Pod koniec meczu Ever Banega kapitalnie uderzał z rzutu wolnego. Po jego strzale piłka uderzyła w poprzeczkę. Holenderski arbiter na skutek przerw w grze doliczył do regulaminowego czasu aż siedem minut W końcówce meczu za atak łokciem czerwoną kartkę zobaczył Gianluca Mancini. Sevilla FC dowiozła do końca spotkania dwubramkowe prowadzenie. Piłkarze Lopeteguiego w 1/4 finału zmierzą się z wygranym z meczu Wolverhampton - Olympiakos.

Sevilla FC - AS Roma 2:0

Bramki: Reguilon 22, En-Nesyri 43

Awans: Sevilla FC