Niemiecki kolarz o kraksie na Tour de Pologne: Co roku ten sam głupi finisz w Katowicach

Inne
Niemiecki kolarz o kraksie na Tour de Pologne: Co roku ten sam głupi finisz w Katowicach
fot. PAP
Po raz kolejny jeden z etapów Tour de Pologne kończył się w Katowicach

Niemiecki kolarz Simon Geschke z grupy CCC po poważnym wypadku Fabio Jakobsena (Deceuninck – Quick Step) na pierwszym etapie Tour de Pologne mocno skrytkował organizatorów. "Co roku ten sam głupi finisz w Katowicach" - napisał na Twitterze 34-letni kolarz.

Tuż przed metą w Katowicach Holender Jakobsen, spychany przez swojego rodaka Dylana Groenewegena na prawą stronę jezdni, uderzył z ogromnym impetem w barierki i wyłamał je, zderzając się z sędzią obsługującym fotokomórkę.

 

Groenewegen został wykluczony z wyścigu i grożą mu dodatkowe sankcje ze strony Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Decyzją sędziów etap wygrał Jakobsen.

 

W nocy ze środy na czwartek Jakobsen przeszedł pięciogodzinną operację w Szpitalu Specjalistycznym nr 5 w Sosnowcu. Na razie 24-latek jest utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej, ale jeszcze w czwartek lekarze planują jego wybudzenie.

 

Tour de Pologne: Najnowsze informacje nt. stanu zdrowia Fabio Jakobsena. Przeszedł pięciogodzinną operację

 

"Co roku ten sam głupi finisz w Katowicach. Co roku zadaję sobie to samo pytanie, czemu organizatorzy myślą, że to dobry pomysł. Masowe sprinty same w sobie są niebezpieczne, nie potrzeba do tego finiszu z górki przy prędkości 80 km/h" – napisał na Twitterze Geschke.

 

 

Jakobsen doznał poważnych urazów twarzoczaszki - okolic oczodołu, szczęki i żuchwy. Wcześniejsze badanie tomograficzne nie wskazywało także na potencjalne uszkodzenia mózgu. Zawodnik ma również stłuczenia klatki piersiowej, ale nie doznał urazów kręgosłupa, co jest – zdaniem lekarzy – pochodną tego, że jest młody i wysportowany.

 

W czwartek odbędzie się drugi etap wyścigu, z Opola do Zabrza.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie