Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po badaniach na koronawirusa

Siatkówka
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po badaniach na koronawirusa
fot. PAP
Jastrzębski Węgiel weźmie udział w turnieju finałowym PreZero Grand Prix

W związku z faktem, iż jeden z zawodników drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie, który brał udział w krakowskim turnieju PreZero Grand Prix, otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa SARS-CoV-2, Jastrzębski Węgiel zastosował się do procedur wdrożonych przez Polską Ligę Siatkówki. 4 sierpnia wszyscy zawodnicy pierwszego zespołu oraz sztab szkoleniowy zostali poddani testom na koronawirusa. Wszystkie osoby z klubu są zdrowe.

W rozegranych 26 lipca meczach w turnieju PreZero Grand Prix w Krakowie wystąpiły MKS Będzin, Aluron Zawiercie, Jastrzębski Węgiel i Stal Nysa. Pierwsze miejsce zajęli jastrzębianie, a drugie przypadło drużynie MKS-u. Obie te ekipy miały zagrać w turnieju finałowym w Gdańsku, który odbędzie się 7-9 sierpnia.

 

Będzinianie poinformowali 3 sierpnia, że w związku z zakażeniem w ekipie z Zawiercia, cała drużyna udaje się na izolację domową. W klubie przeprowadzono testy na obecność koronawirusa. Podobne procedury zastosowano w Jastrzębiu, a siatkarze tego klubu i sztab szkoleniowy również zostali poddani testom.

 

Zobacz także: Wielki hit w ćwierćfinale! Skład turnieju finałowego PreZero Grand Prix

 

W czwartkowy poranek 6 sierpnia Jastrzębski Węgiel ogłosił radosną nowinę: - Dzisiaj uzyskaliśmy wyniki tych badań i z radością możemy poinformować, że wszystkie przebadane osoby z naszego Klubu są zdrowe. To oznacza, że nasza drużyna może kontynuować przygotowania do nowego sezonu, a w nadchodzący weekend Jastrzębski Węgiel weźmie udział w rundzie finałowej PreZero Grand Prix w Gdańsku - czytamy na oficjalnej stronie jastrzębian.

 

- Jednocześnie nadmieniamy, że Zarząd naszego Klubu już wcześniej podjął działania profilaktyczne w tym zakresie i jeszcze przed startem przygotowań do nowego sezonu skierował wszystkich zawodników, trenerów, a także pracowników administracji Klubu na badania na koronawirusa. To samo dotyczyło zawodników, którzy dołączali do drużyny z opóźnieniem. Wówczas również we wszystkich wymienionych przypadkach otrzymane wyniki testów na koronawirusa SARS-CoV-2 były ujemne - dodano.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie