Tour de Pologne: Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności kraksy

Inne
Tour de Pologne: Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności kraksy
fot. PAP
Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności kraksy

Policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice - Północ wyjaśnia okoliczności środowej kraksy na finiszu pierwszego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, w której rannych zostało 6 osób - podała oficer prasowa katowickiej policji Agnieszka Żyłka.

"Do późnego wieczora na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, przeprowadziła oględziny, zabezpieczyła ślady" - powiedziała PAP młodsza aspirant Żyłka.

 

W środę po południu tuż przed metą holenderski kolarz Fabio Jakobsen, spychany przez swojego rodaka Dylana Groenewegena na prawą stronę jezdni, uderzył z ogromnym impetem w barierki i wyłamał je, zderzając się z sędzią obsługującym fotokomórkę. W sumie w kraksie poszkodowanych zostało 5 zawodników i sędzia.

 

Tour de Pologne: Najnowsze informacje nt. stanu zdrowia Fabio Jakobsena. Przeszedł pięciogodzinną operację

 

Najpoważniejszy jest stan Jakobsena, leczonego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Barbary w Sosnowcu; w nocy przeszedł pięciogodzinną operację. Według lekarzy, nie ma już bezpośredniego zagrożenia życia, ale sportowca czeka jeszcze długie leczenie.

 

Groenewegen został wykluczony z wyścigu i grożą mu dodatkowe sankcje ze strony Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Decyzją sędziów etap wygrał Jakobsen.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie