Iuri Medeiros trafił do Sportingu Braga

Piłka nożna
Iuri Medeiros trafił do Sportingu Braga
fot. PAP
Iuri Medeiros (P)

Znany m.in. z występów w Legii Warszawa Iuri Medeiros znalazł nowy klub. Były młodzieżowy reprezentant Portugalii przeniósł się na zasadzie wypożyczenia z 1.FC Nürnberg do Sportingu Braga.

Medeiros jest najprawdziwszym piłkarskim podróżnikiem. Choć przez znaczną część swojego piłkarskiego życia był związany ze Sportingiem Lizbona, był też bardzo często wypożyczany i w efekcie nigdzie nie zagrzał miejsca.

 

Większość swojej kariery spędził na wypożyczeniach w lidze portugalskiej, m.in. w Arouca, Moreirense, czy Boaviscie, ale miał też epizod w Genui, gdzie miał okazję zagrać z Krzysztofem Piątkiem, a także Warszawskiej Legii. Niedługo po powrocie z Warszawy przeniósł się do Norymbergi, gdzie jednak zagrał w 11 meczach, nie zdobywając żadnej bramki i nie notując asyst. Nie są to zbyt powalające statystyki jak na napastnika lub skrzydłowego, bo na takich pozycjach Portugalczyk występuje najczęściej.

 

Na początku sierpnia Medeiros ruszył na kolejne wypożyczenie, po roku wraca do domu, gdzie spróbuje odbudować swoją karierę w S.C. Braga. Rzut, można powiedzieć, na głęboką wodę, bo jego konkurenci: Ricardo Horta i Galeno mają dużo lepsze statystyki – odpowiednio  12 goli / 6 asyst oraz 6 goli / 4 asysty. Czy Medeiros jeszcze zachwyci portugalskich kibiców? Przekonamy się o tym w najbliższym sezonie.

 

 

PS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze