Triumf Pałacu Bydgoszcz w PreZero Grand Prix siatkarek! Wyniki i skróty meczów

Siatkówka
Triumf Pałacu Bydgoszcz w PreZero Grand Prix siatkarek! Wyniki i skróty meczów
fot. Polsat Sport
Siatkarki Pałacu Bydgoszcz zagrają w turnieju finałowym PreZero Grand Prix.

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz pokonały #VolleyWrocław 2:0 w finale turnieju PreZero Grand Prix siatkarek. Brązowy medal wywalczyła drużyna Grot Budowlanych Łódź która w meczu o 3. miejsce wygrała z Enea PTPS Piła 2:0. Sprawdź wyniki i zobacz skróty meczów turnieju finałowego PreZero Grand Prix siatkarek w Gdańsku.

Turniej finałowy PreZero Grand Prix siatkarek został rozegrany na plaży w gdańskim Brzeźnie. W pierwszym półfinale ekipa Grot Budowlanych Łódź przegrała po zaciętym meczu z Pałacem Bydgoszcz 0:2. Drugie spotkanie o miejsce w finale zakończyło się tie-breakiem. Siatkarki #VolleyWrocław pokonały Enea PTPS Piła 2:1.

 

Pokonane ekipy zmierzyły się w meczu o brązowy medal. Pierwsza partia toczyła się przy przewadze łodzianek, które - mimo ambitnej postawy rywalek - utrzymały punktowy dystans do końca. Wynik seta na 25:22 ustaliła skutecznym atakiem Zuzanna Górecka. W drugiej odsłonie, po serii dobrych zagrywek Natalii Skrzypkowskiej, znaczącą przewagę uzyskały pilanki (9:16). Później jednaki inicjatywę odzyskały siatkarki Grot Budowlanych, które błyskawicznie odrobiły straty (17:17), a w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatni punkt meczu atakiem po ciasnym skosie wywalczyła Monika Fedusio (25:22).

 

W wielkim finale doszło do konfrontacji Pałac Bydgoszcz – #VolleyWrocław. Decydujące starcie lepiej rozpoczęły bydgoszczanki, które odskoczyły rywalkom po serii sześciu wygranych akcji (12:4 ). Siatkarki #VolleyWrocław próbowały odrabiać straty, ale rywalki nie pozwoliły im zbliżyć się na więcej niż dwa punkty. Emilia Mucha zamknęła premierową partię skutecznym atakiem (25:19). W drugiej partii, po wyrównanym początku, siatkarki Pałacu odskoczyły w środkowej części (18:12). Rywalki nie rezygnowały, ruszyły do odrabiania strat i dopięły swego (22:21). Końcówka przyniosła więc sporo emocji, a rozstrzygnęły ją na swoją korzyść zawodniczki Pałacu Bydgoszcz (25:23).

 

Do rywalizacji w premierowej edycji zorganizowanej przez PLS imprezy PreZero Grand Prix siatkarek przystąpiło osiem drużyn, podzielonych na dwie grupy po cztery zespoły. Pierwszy turniej półfinałowy rozegrano 24 lipca w Krakowie, drugi – 31 lipca w Warszawie. Do turnieju finałowego awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup.

 

Wyniki turnieju finałowego PreZero Grand Prix siatkarek (Gdańsk, 7 sierpnia):

 

2020-08-07: Grot Budowlani Łódź – KS Pałac Bydgoszcz 0:2 (24:26, 22:25) MVP: Ewelina Żurowska.
2020-08-07: #VolleyWrocław – Enea PTPS Piła 2:1 (25:17, 20:25, 15:8) MVP: Agnieszka Adamek.

 

2020-08-07: [III miejsce] Grot Budowlani Łódź – Enea PTPS Piła 2:0 (25:22, 25:22) MVP: Paulina Damaske.
2020-08-07: [FINAŁ] KS Pałac Bydgoszcz – #VolleyWrocław 2:0 (25:19, 25:23) MVP: Ewelina Żurowska.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie