Mistrzyni Europy siatkarką ŁKS Commercecon! Łódzki klub zamknął skład na sezon 2020/21

Siatkówka
Mistrzyni Europy siatkarką ŁKS Commercecon! Łódzki klub zamknął skład na sezon 2020/21
fot. PAP
Nadja Ninkovic i Brizitka Molnar po triumfie w ME 2011.

ŁKS Commercecon Łódź zamknął skład na sezon 2020/21! Ostatnią zawodniczką, która dołączyła do klubu Tauron Ligi, jest Serbka Nadja Ninković. 29-letnia siatkarka ma na koncie medale mistrzostw Serbii, Szwajcarii i Rumunii, a także złoto mistrzostw Europy z 2011 roku.

Profesjonalną karierę zaczęła w klubie Crvena Zvezda Belgrad. W 2011 roku wyjechała do Szwajcarii i przez cztery lata była zawodniczką Volero Zurych. Niecały sezon spędziła we włoskim Il Bisonte Firenze, ale rozstała się z klubem za porozumieniem stron ze względu na uraz stopy. Po wyleczeniu kontuzji podpisała kontrakt z zespołem CS Volei Alba-Blaj. W sezonie 2017/18 reprezentowała brazylijski Vôlei Nestlé Osasco, a następnie zdecydowała się na powrót do CS Volei Alba-Blaj.

 

Nadja Ninković ma na swoim koncie pięć medali mistrzostw swojego kraju (2 złote, 2 srebrne i brązowy), a także dwa Puchary Serbii. Z Volero Zurych wywalczyła cztery mistrzostwa kraju, jeden Superpuchar i cztery Puchary Szwajcarii. Ma w swoim dorobku również Puchar Brazylii, trzy mistrzostwa Rumunii i dwa puchary tego kraju.

 

Zobacz także: Siatkarki ŁKS Łódź przeszły kwarantanne i wróciły do treningów

 

Z Volero Zurych brała udział w Klubowych Mistrzostwach Świata. Szwajcarski zespół zajął na tym turnieju trzecie miejsce. Z kolei z Crveną Zvezdą Belgrad wywalczyła srebro i brąz w Pucharze CEV. W tych rozgrywkach europejskich grała również w barwach CS Volei Alba-Blaj, zajmując z klubem 2. miejsce.

 

Serbska środkowa ma na koncie również występy w reprezentacji swojego kraju. W 2011 roku zdobyła mistrzostwo Europy i złoto Ligi Europejskiej. W tych drugich rozgrywkach zdobyła jeszcze jedno złoto w 2009 roku (indywidualna nagroda dla najlepszej blokującej turnieju), a w 2012 - brąz.

 

ŁKS Commercecon Łódź jest pierwszym polskim klubem w karierze 29-letniej środkowej. - Zdecydowałam się podpisać kontrakt z ŁKS-em, ponieważ słyszałam wiele dobrego na temat klubu i miasta. To była dla mnie bardzo łatwa decyzja. Ponadto uważam, że polska liga jest jedną z najlepszych i gra w niej wiele serbskich zawodniczek. Tak jak wspominałam, słyszałam o ŁKS-ie dużo dobrego, a do tego zespół należy do ligowej czołówki - przyznała Nadja Ninković. - Spodziewam się wielu dobrych meczów. Uważam, że w tym roku rywalizacja w lidze będzie stała na bardzo wysokim poziomie.

 

W ostatnich latach Serbka dużo podróżowała, wybierając kluby nie tylko z Europy. Pandemia spowodowała, że miała okazję zwolnić obroty. - Myślę, że koronawirus wpłynął na życie wszystkich. Dla mnie ta przerwa była okazją do odpoczynku i spędzenia czasu z rodziną. To był niewątpliwy plus, a z drugiej strony trzeba było kombinować, aby utrzymać formę, ponieważ przez jakiś czas wszystko było pozamykane.

Nadja ma nadzieję, że sytuacja pozwoli na rozgrywanie meczów z udziałem publiczności. - Wiele słyszałam o kibicach ŁKS-u. Nie mogę się już doczekać, aby ich poznać i poczuć atmosferę, którą tworzą podczas meczów - podkreśla.

 

Czym zajmuje się nowa Wiewióra w wolnym czasie? - Lubię słuchać muzyki, to jedna z ważniejszych rzeczy w moim życiu. W wolnym czasie czytam książki i oglądam filmy, cieszą mnie aktywności związane ze sztuką. Gdy jestem w domu, często chodzę do teatru. Tego mi najbardziej brakowało podczas koronawirusowej przerwy. To moje sposoby na relaks.

 

 

Skład ŁKS Commercecon Łódź w sezonie 2020/21:

 

rozgrywające: Britt Bongaerts, Aleksandra Pasznik
przyjmujące: Aleksandra Wójcik, Katarina Lazović, Ana Kalandadze, Oliwia Laszczyk
atakujące: Katarzyna Zarośliska-Król, Agata Wawrzyńczyk
środkowe: Klaudia Alagierska, Joanna Pacak, Katarina Osadchuk, Nadja Ninković
libero: Krystyna Strasz, Magdalena Saad.

RM, ŁKS Commercecon Łódź, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze