Chelsea przez sześć tygodni bez Christiana Pulisica

Christian Pulisic doznał kontuzji w meczu finałowym Pucharu Anglii z Arsenalem Londyn.

Amerykańskiego piłkarza Chelsea Londyn Christiana Pulisica czeka sześciotygodniowa przerwa. Zawodnik opuści nie tylko decydujące mecze Ligi Mistrzów, ale prawdopodobnie także początek sezonu ligi angielskiej. Pulisic doznał kontuzji ścięgna udowego przed tygodniem w finale Pucharu Anglii z Arsenalem Londyn.

Amerykanin w finałowym spotkaniu strzelił gola dla "The Blues" już w piątej minucie, ale ostatecznie to "Kanonierzy" wygrali na Wembley 2:1 i sięgnęli po trofeum.

W sobotę wieczorem Chelsea rozegra rewanż z drużyną Roberta Lewandowskiego - Bayernem Monachium w 1/8 finału Champions League. Pod koniec lutego mistrz Niemiec wygrał w Anglii 3:0. Na przedmeczowej konferencji prasowej trener londyńczyków Frank Lampard powiedział, że Pulisic będzie pauzował około półtora miesiąca.

To oznacza, że ofensywny pomocnik może opuścić początek sezonu w lidze angielskiej. Start rozgrywek Premier League wyznaczono na 12 września.

W pierwszym sezonie w barwach Chelsea, po dołączeniu z Borussii Dortmund, Pulisic strzelił 11 goli i miał osiem asyst.