Igrzyska Olimpijskie: Dwie osoby z Komitetu Organizacyjnego z koronawirusem

Inne
Igrzyska Olimpijskie: Dwie osoby z Komitetu Organizacyjnego z koronawirusem
Fot. PAP
Igrzyska Olimpijskie w Tokio zostały przełożone na następny rok.

Testy na koronawirusa u dwóch pracowników Komitetu Organizacyjnego igrzysk w Tokio dały wynik pozytywny - poinformowano w sobotę. Od początku pandemii wśród osób przygotowujących olimpijskie zmagania wykryto trzy takie przypadki.

Nie ujawniono nazwisk i funkcji osób zakażonych. Organizatorzy potwierdzili tylko, że mężczyzna ma dwadzieścia kilka lat, a kobieta trzydzieści. Po wykryciu Covid-19 oboje zostali skierowani na kwarantannę, pracują zdalnie w domach.

 

Przez ostatnie miesiące wielu pracowników Komitetu Organizacyjnego Tokio2020, mającego siedzibę w pobliżu Zatoki Tokijskiej, pracowało zdalnie, od dwóch tygodni większość z nich wróciła do pracy biurowej.

 

W komitecie zatrudnionych jest około 3,5 tys. pracowników, większość z nich przeszła testy na obecność Covid-19.

 

Zobacz także: Kolejny przypadek koronawirusa w Aluronie!

 

Dotychczas w Japonii z powodu koronawirusa zmarło nieco ponad tysiąc osób. Od kilku tygodni liczba nowych przypadków jednak rośnie, a władze wzywają ludzi do powstrzymania się od podróży oraz trzymania się z dala od barów i restauracji.

 

Z powodu pandemii koronawirusa pod koniec marca zdecydowano się na przeniesienie igrzysk o rok. Mają się odbyć między 23 lipca a 8 sierpnia 2021.

mtu, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze