Kolejny przypadek koronawirusa w drużynie Aluronu

Siatkówka
Kolejny przypadek koronawirusa w drużynie Aluronu
Fot. CyfraSport
Drugi zawodnik klubu z Zawiercia zakażony.

U drugiego z siatkarzy występującego w ekstraklasie Aluronu CMC Warty Zawiercie test na obecność w organizmie koronawirusa dał wynik pozytywny - poinformował klub.

Ponowne badania przeprowadzone po tym, jak w poniedziałek COVID-19 wykryto u jednego z zawodników.

 

"Pozostałe 18 testów wykonanych po upłynięciu 7 dni od kontaktu z wcześniej zakażonym siatkarzem dało wyniki negatywne" - można przeczytać klubowym komunikacie.

 

Wymazy zostały pobrane w piątek. Część przebadanych osób otrzymała wyniki jeszcze tego samego dnia po godzinie 22, pozostali w sobotę w godzinach porannych. Po otrzymaniu decyzji z Sanepidu o zakończeniu kwarantanny zespół, z wyjątkiem dwóch graczy, ma wrócić do treningów.

 

Zobacz także: Glinka-Mogentale: Sport to ma być przyjemność, a nie tylko wysiłek

 

Nie odbędzie się wtorkowy mecz kontrolny z Jastrzębskim Węglem. Zawiercianie mają jednak zagrać towarzysko w piątek z GKS Katowice.

 

W niedzielę 2 sierpnia jeden z siatkarzy Aluronu zgłosił podwyższoną temperaturę i gorsze samopoczucie. Klub niezwłocznie podjął decyzję o odwołaniu treningów i nakazał siatkarzom, członkom sztabu szkoleniowego oraz współpracownikom pozostanie w izolacji domowej wraz z rodzinami. W poniedziałek wspomniany zawodnik, a także jeden z członków sztabu szkoleniowego, który zgłosił swędzenie skóry (jeden z rzadziej występujących objawów koronawirusa), zostali poddani testom na obecność SARS-CoV-2. Test siatkarza dał wynik pozytywny, a członka sztabu szkoleniowego – negatywny.

mtu, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze