Andrea Giani zdziwiony dyskusjami o Bartoszu Bednorzu. "On powinien jechać na igrzyska"

Siatkówka
Andrea Giani zdziwiony dyskusjami o Bartoszu Bednorzu. "On powinien jechać na igrzyska"
fot. Cyfrasport
Giani zdziwiony dyskusjami o Bednorzu: Powinien jechać na igrzyska.

Trener reprezentacji Niemiec i szkoleniowiec włoskiej Modeny Andrea Giani był zdziwiony dyskusjami na temat kariery reprezentacyjnej Bartosza Bednorza. – Jego występy nie pozostawiają żadnych wątpliwości. On powinien jechać na igrzyska – mówił w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

Ostatnie lata nie były łaskawe dla przyjmującego, który nie łapał się na najważniejsze imprezy. Nie zagrał ani na mistrzostwach świata w 2018 roku, ani podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Tokio, ani w finałach mistrzostw Europy 2019, ani też w Pucharze Świata. 

 

W tym roku Bednorz został powołany na zgrupowania siatkarzy i zagrał w czterech meczach towarzyskich, najpierw z kadrą Niemiec, potem w wewnętrznych spotkaniach Polaków. Trener Vital Heynen zapewnił, że za rok zawodnicy niemal na pewno spotkają się w tym składzie, kiedy ostatecznie zadecyduje o wyglądzie dwunastki, mającej pojechać do Tokio. Pewniakiem jest już Michał Kubiak, jednak zdaniem Gianiego "występy Bednorza nie pozostawiają żadnych wątpliwości".

 

- On powinien jechać na igrzyska, co będzie z dużą korzyścią dla waszej drużyny. Jest gotowy na takie wyzwanie - mówił w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

 

Zobacz także: Poruszająca przemowa Heynena na koniec sezonu. "Za rok będzie mniej uśmiechu"

 

Trener Niemców komplementował już Bednorza po lipcowych sparingach siatkarzy z jego reprezentacją.

 

- Uważam, że w ataku jest na podobnym poziomie, co Leon. Jest naprawdę wyjątkowym zawodnikiem. W przyszłości będzie stanowił o sile całej drużyny – chwalił Polaka, który od nowego sezonu będzie bronił barw rosyjskiego Zenitu Kazań.

 

Giani pokusił się także o ocenę szans polskich reprezentantów na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich.

 

- Macie doskonałych zawodników, świetnego trenera i perfekcyjne warunki do treningu i gry, ale inne zespoły też są mocne. Turniej olimpijski jest bardzo specyficzny, równie trudny jak mistrzostwa świata. Jest olbrzymia presja i ogromne oczekiwania waszych kibiców. Moim zdaniem możecie dotrzeć daleko. Czy wygrać turniej? Nie wiem, ale możecie być bardzo wysoko – mówił kilka tygodni temu.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie