WTA w Lexington: Problemy z sercem brytyjskiej zawodniczki

Brytyjska tenistka Johanna Konta przyznała, że odczuwała kołatanie serca podczas przegranego meczu z Czeszką Marie Bouzkovą 4:6, 4:6. Do spotkania doszło w pierwszej rundzie turnieju WTA na kortach twardych w Lexington.

Po pięciomiesięcznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, profesjonalny tenis wrócił do Stanów Zjednoczonych, a Konta w tych zawodach została rozstawiona z numerem trzecim.

Jej rywalizacja z Bouzkovą zakończyła się niepowodzeniem, a dodatkowo już w pierwszym secie Brytyjka źle się poczuła. W pewnym momencie, jak zaznaczyły media, nacisnęła na szyję dwoma palcami, aby zmierzyć puls. Potrzebowała konsultacji medycznej.

„Minęło trochę czasu, zanim bicie serca wróciło do domy. Potem mogłam skupić się na tenisie” – stwierdziła Konta. Po meczu wyjaśniła też, że jest podatna na kołatanie serca. „Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Mam ten kłopot i w sytuacjach stresowych, i kiedy tego stresu nie ma. W takim momencie nie mogę funkcjonować przez kilka pierwszych sekund” – dodała.

WTA w Pradze: Magdalena Fręch przegrała w decydującej rundzie kwalifikacji

Konta zapowiedziała, że czekają ją badania. „Martwię się. Muszę zrobić kolejny test EKG, chociaż zapewne teraz to (przyspieszenie tętna) się nie powtórzy przez jakiś czas” - przyznała.

W pierwszej rundzie turnieju w Lexington Magda Linette (numer 6.) pokonała Amerykankę Lauren Davis 6:2, 6:3, a jej kolejną rywalką będzie następna reprezentantka gospodarzy Jennifer Brady.

Najwyżej rozstawiona Amerykanka Serena Williams (USA) zagra z rodaczką Bernardą Perą, a triumfatorka w drugiej rundzie zmierzy się z Venus Williams (siostrą Sereny) albo Białorusinką Wiktorią Azarenką.