Kolarstwo: Tour Bitwa Warszawska - z powodu pandemii wycofał się norweski zespół

Inne
Kolarstwo: Tour Bitwa Warszawska - z powodu pandemii wycofał się norweski zespół
fot. PAP
Leonard Snoeks (w środku) - lider drużyny UNO-X

W dniach 13-16 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Chcąc uczcić setną rocznicę tego ważnego zwycięstwa, Klub Kolarski Panorama Warszawa organizuje  między 12, a 16 sierpnia wydarzenie Tour Bitwa warszawska.

Z powodu pandemii koronawirusa norweski zespół kolarski UNO-X wycofał się nagle z rozpoczynającego się w środę Wyścigu Bitwy Warszawskiej. Pod koniec tygodnia Polska może zostać zaliczona przez Norwegię do tzw. czerwonej strefy, co oznacza konieczność kwarantanny.

 

ZOBACZ TAKŻE: Groenewegen przeprosił za spowodowanie kraksy "To był zdecydowanie mój błąd"

 

Ekipa UNO-X uczestniczyła w wyścigu w Czechach w dniach 6-9 sierpnia i teraz przyjechała do Polski, która według norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego (FHI) jest obecnie tzw. strefą zieloną. Oznacza to, że przyjeżdżający z tego kraju nie muszą przechodzić w Norwegii kwarantanny.

 

 

Inaczej jednak miewa się sprawa z Polską. W poniedziałek FHI zarekomendował włączenie Polski do strefy czerwonej. W zaistniałej sytuacji norwescy kolarze zmuszeni by byli do 10-dniowej kwarantanny po powrocie, na co zespół nie może sobie pozwolić.

 

„Naszym najwyższym priorytetem jest ścisłe stosowanie się do zaleceń epidemiologicznych dotyczących koronawirusa” - poinformował zespół.

 

W wyścigu mieli startować Daniel Hoelgaard, Jonas Abrahamsen, Erik N. Resell, Torstein Traeen, Anders Skaarseth i Julius Johansen.

 

Wyścig Bitwy Warszawskiej potrwa do niedzieli. To już drugie w tym miesiącu (po Tour de Pologne) wydarzenie kolarskie organizowane w Polsce.

PS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze