Liga Mistrzów: RB Lipsk - Atletico Madryt 2:1. Skrót meczu (WIDEO)

Piłkarze RB Lipsk

W czwartkowym spotkaniu Ligi Mistrzów zespół RB Lipsk pokonał Atletico Madryt 2:1 i zameldował się w półfinale tych rozgrywek. Zobaczcie skrót meczu Champions League.

Piłkarze obu drużyn strzelanie rozpoczęli w drugiej połowie. Prowadzenie ekipie z Niemiec dał Dani Olmo, w 51. minucie pokonując Jana Oblaka. Do remisu 20 minut później doprowadził Joao Felix. Portugalczyk wykorzystał rzut karny. Gola na wagę awansu strzelił Tyler Adams w 88. minucie. Piłka po uderzeniu Amerykanina odbiła się od jednego z rywali i wpadła do bramki strzeżonej przez Oblaka.

Dla RB Lipsk jest to pierwszy awans do półfinału Ligi Mistrzów w historii. Podopieczni Juliana Nagelsmanna w niedawno zakończonym sezonie niemieckiej Bundesligi zajęli w tabeli trzecie miejsce i również w kolejnych rozgrywkach zagrają w Champions League.