Puchar Polski: Świt Skolwin Szczecin gra dalej

pixabay

Świt Skolwin Szczecin pewnie pokonał na wyjeździe Lechię Zielona Góra 4:1 i to klub szczeciński klub awansował do 1/16 Pucharu Polski. Bramki dla Świtu strzelali: Suma Nagamatsu, Krzysztof Filipowicz i Patryk Bil. Samobójcze bramkę strzelił zawodnik Lechii Jakub Babij. Honorowe trafienie dla zielonogórskiego zespołu zaliczył Szymon Kobusiński.

W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy żadnej bramki. Były próby obu zespołów, ale zawodnikom brakowało dokładności w wykończeniu akcji. Najlepszą szansę miał Szymon Kobusiński, który dopadł do piłki w polu karnym Świtu po drobnym zamieszaniu. Płaskie uderzenie minimalnie minęło bramkę zdezorientowanego Marka Szulca. Była to trochę przypadkowa, ale najlepsza szansa Lechii na zdobycie gola.

Najwięcej pracy w pierwszej połowie miał sędzia, który rozdał cztery żółte kartki dla zawodników Lechii i jedną czerwoną (dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Martins Ekwueme za uderzenie w twarz zawodnika Świtu w walce o pozycję w polu karnym Świtu) oraz wyrzucił trenera Lechii Andrzeja Sawickiego z ławki rezerwowej za awanturnicze zachowania. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0.

Między 52. a 58. minutą dwie dobre sytuacje na strzelenie gola miał zawodnik Świtu Szymon Kapelusz. W pierwszej, jego strzał minimalnie minął bramkę Lechii, a w drugiej świetną interwencją popisał się Łukasz Budzyński. Świt dopiął swego w 68. minucie spotkania. Suma Nagamatsu uderzył płasko ze środka pola karnego i nie dał szans na obronę Łukaszowi Budzyńskiemu.

Lechia odpowiedziała już w 70. minucie. Bramkę dla drużyny z Zielonej Góry strzelił z rzutu wolnego Szymon Kobusińki. Gra wyraźnie przyspieszyła, ale nadal nie było rozstrzygnięte kto z tego starcia wyjdzie zwycięsko.

Decydujące dla spotkania okazały się ostatnie 10 minut. W tym fragmencie Świt strzelił aż trzy bramki Lechii. Najpierw w 80. minucie. Patryk Bil wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z lewego skrzydła i pewnym uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi Lechii. Pięć minut później Krzysztof Filpowicz po indywidualnie akcji podwyższył na 3:1. A w 90. minucie piłkę do własnej bramki skierował zawodnik Lechii, Jakub Babij.

Świt pewnie pokonał na wyjeździe Lechię Zielona Góra 4:1 i to oni zagrają w 1/16 Pucharu Polski.

Lechia Zielona Góra - Świt Skolwin Szczecin 4:1 (0:0)

Bramki: S. Kobusinski (70') -  S. Nagamatsu (68'), P. Bil (80'), K. Filipowicz (85'), J. Babij (90')