Fortuna Puchar Polski: Jaguar nie przebrnął przez Puszczę!

Jaguar Gdańsk przegrał z Puszczą Niepołomice.

W meczu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski Jaguar Gdańsk przegrał z Puszczą Niepołomice 1:4. Podopieczni trenera Tomasza Tułacza byli faworytami tej konfrontacji i pewnie wywalczyli awans do kolejnej rundy.

Występujący w Fortuna 1 Lidze piłkarze Puszczy byli zdecydowanymi faworytami konfrontacji z przedstawicielem grupy pomorskiej IV ligi – Jaguarem Gdańsk. Piłkarze z Niepołomic znakomicie wywiązali się z tej roli. Nie zlekceważyli ambitnie grającej drużyny gospodarzy, w efekcie bezbramkowy remis na stadionie przy ul. Traugutta utrzymywał się tylko przez kwadrans.

W 16. minucie wynik meczu otworzył Michał Mikołajczyk. Druga bramka dla przyjezdnych padła po rzucie karnym, którego skutecznie wykonał Marcin Stefanik. Trzeciego gola Puszcza strzeliła po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy, w którym najlepiej odnalazł się Hubert Tomalski.

W drugiej połowie goście kontrolowali sytuację. W 63. minucie, po podaniu Tomalskiego, Wiktor Żytek zdobył czwartą bramkę dla Puszczy. W końcówce gospodarze odpowiedzieli honorowym trafieniem Jakuba Sawickiego, zmniejszając rozmiary porażki. Debiutujące na szczeblu centralnym Pucharu Polski gdańskie "Jaguary" zapłaciły frycowe i wyraźnie przegrały z niepołomickimi "Żubrami".

Jaguar Gdańsk – Puszcza Niepołomice 1:4 (0:3)

Wyjściowe składy:

Jaguar: Piotr Skrypoczka – Jacek Jadanowski, Piotr Jaroszek, Adam Prusaczyk, Roman Zalow, Krystian Espersen, Paweł Rzepnikowski, Patryk Brzeski, Szymon Rychłowski, Jakub Wireński, Jakub Chiczewski. Trener: Marek Szutowicz.
Puszcza: Gabriel Kobylak – Erik Cikos, Konrad Stępień, Longinus Uwakwe, Hubert Tomalski, Marcin Stefanik, Jakub Bartosz, Jewhen Radionow, Wiktor Żytek, Mateusz Skrzypczak, Michał Mikołajczyk. Trener: Tomasz Tułacz.

Bramki: 0:1 Michał Mikołajczyk (16), 0:2 Marcin Stefanik (29–karny), 0:3 Hubert Tomalski (37), 0:4 Wiktor Żytek (63), 1:4 Jakub Sawicki (83).

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń). Widzów: 600.