Fortuna Puchar Polski: Znicz Pruszków gładko pokonał Ruch Wysokie Mazowieckie

Fortuna Puchar Polski: Znicz Pruszków gładko pokonał Ruch Wysokie Mazowieckie.

Piłkarze Znicza Pruszków pokonali 2:0 III-ligowy Ruch Wysokie Mazowieckie w meczu 1/32 finału Pucharu Polski. Oba celne strzały padły po rzutach rożnych.

Nie było to pierwsze starcie uczestników piątkowego spotkania, którzy zmierzyli się już dwukrotnie na boisku, w 2010 i 2011 roku, w ramach rozgrywek II Ligi. W pierwszym meczu padł remis 1:1, w drugim piłkarze z Pruszkowa rozgromili rywali 5:2.

Podobnie wyglądało spotkanie 1/32 finału PP, w którym goście bez problemu pokonali zawodników z Wysokiego Mazowieckiego.

Pierwszą połowę zdominowali piłkarze Znicza, którzy zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce, co w 33. minucie zakończyło się dla nich celnym strzałem po rzucie różnym. Pod koniec otwierającej części do głosu zaczęli dochodzić również gospodarze, jednak nie przełożyło się to na zdobycz bramkową. Do przerwy było 0:1.

W drugiej połowie piłkarze Ruchu nie mieli zamiaru czekać i od razu ruszyli do ofensywy, w związku z czym statystyki posiadania piłki zaczęły wyglądać dużo lepiej. Nie przyniosło to rezultatu, a w 76. minucie prowadzenie powiększyli piłkarze Artura Węski, znowu po rzucie rożnym. Dwubramkową różnicę pewnie utrzymali do końca spotkania.

W piątkowym meczu 1/32 finału PP sędzia nie miał dużo pracy, bowiem żaden z zawodników nie został ukarany ani żółtą, ani czerwoną kartką.

Ruch Wysokie Mazowieckie - Znicz Pruszków 0:2 (0:1)

Bramki: Marcin Bochenek 33, Mikołaj Szymański 76

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).