Fortuna 1 Liga: Koniec serii zwycięstw. Ruch Chorzów zremisował z Górnikiem Łęczna

Trener Jarosław Skrobacz może być zły na swoich podopiecznych za wypuszczenie trzech punktów.

Ruch Chorzów dobrze rozpoczął spotkanie z Górnikiem Łęczna. W 20. minucie było już 1:0, jednak "Górnicy" nie odpuszczali i wyrównali stan meczu w końcówce.

W 20. minucie spotkania dośrodkowanie z prawej strony boiska, prosto z rzutu wolnego, posłał Mikołaj Kwietniewski. Obrońcy Górnika pozornie zażegnali niebezpieczeństwo, jednak po wybiciu, piłkę głową w pole karne ponownie skierował Łukasz Moneta. Podanie idealnie trafiło do Konrada Kasolika, który główkując zaskoczył młodego golkipera drużyny gości Tomasza Woźniaka, otwierając wynik spotkania.

W 61. minucie podanie do Daniela Szczepana przeciął obrońca Górnika Daniel Dziwniel. Ruch próbował jednak dalej i już kilka minut później świetne zgranie głową Szczepana zmarnował wprowadzony z ławki rezerwowych Artur Pląskowski.

Tym samym chorzowianie musieli zadowolić się tylko jedną bramką, a niewykorzystane okazje rywala wykorzystał Górnik, który w 81. minucie strzelił gola na wagę remisu. Decydujące trafienie do bramki Jakuba Bieleckiego posłał Słoweniec Egzon Kryeziu.

Wyniki czwartkowych meczów Fortuna 1 Ligi:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Chrobry Głogów 3:1 (0:1)

Bramki: Adam Radwański 52, Muris Mesanović 56, Marcin Grabowski 66 - Rafał Wolsztyński 6

Chojniczanka Chojnice - Stal Rzeszów 1:1 (1:1)

Bramki: Tomasz Mikołajczak 3 - Kacper Sadłocha 5

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 1:1 (1:0)

Bramki: Konrad Kasolik 20 - Egzon Kryeziu 81