Fortuna 1 Liga: Wisła Kraków nadal niepokonana

Wisła Kraków pokonała GKS Katowice

Wisła Kraków pokonała GKS Katowice na swoim boisku 2:1 w meczu piątej kolejki Fortuna 1 Ligi. Oba gole dla "Białej Gwiazdy" strzelił Luis Fernandez. Natomiast jako pierwszy w tym sezonie, do bramki ekipy z Krakowa trafił Adrian Błąd.

Wynik spotkania został otwarty już w trzeciej minucie. Wisła Kraków wykonywała rzut rożny. Piłkę po stałym fragmencie przejęli piłkarze klubu z Katowic i wyprowadzili kontratak. Patryk Szwedzik ściągnął na siebie uwagę trzech defensorów "Białej Gwiazdy". Następnie futbolówkę otrzymał Adrian Błąd. 31-latek najpierw oszukał bramkarza Wisły, a później skierował piłkę do pustej bramki. Tym samym zawodnicy ekipy ze stolicy Małopolski stracili pierwszą bramkę w tym sezonie Fortuna 1 Ligi.

Już po chwili szansę na wyrównanie wyniku starcia miał Bartosz Jaroch. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obrońca dopadł do futbolówki i oddał celny strzał głową. Mimo to dobrą interwencją popisał się Dawid Kudła. Między innymi dzięki jego grze GKS do końca pierwszej połowy nadal prowadził 1:0.

Po przerwie gospodarze doprowadzili do wyrównania. W 71. minucie Luis Fernandez otrzymał podanie w polu karnym rywali. Hiszpan obrócił się z piłką i mocnym uderzeniem posłał ją do bramki zespołu z Katowic. 28-latek po chwili popisał się dobrym strzałem z dystansu. Futbolówka po uderzeniu zawodnika Wisły odbiła się przed golkiperem gości, po czym trafiła do siatki. Na kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry "Biała Gwiazda" prowadziła 2:1.

Już do ostatniego gwizdka żadna z ekip nie była w stanie przebić się przez defensywę rywali. Dzięki temu podopieczni Jerzego Brzęczka sięgnęli po czwarte zwycięstwo z rzędu i obecnie plasują się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. GKS znajduje się na ósmej pozycji na zapleczu PKO BP Ekstraklasy.

Wisła Kraków - GKS Katowice 2:1 (1:0)

Bramki: Luis Fernandez 71, 75 - Adrian Błąd 3