Fortuna Puchar Polski: ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna

Pora na kolejne emocje związane z meczem 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski. W niedzielę na boisku w Łodzi zmierzą się spadkowicz z PKO BP Ekstraklasy ŁKS Łódź i piąta drużyna ostatniego sezonu Śląsk Wrocław. Transmisja spotkania od godziny 20.30 w Polsacie Sport.

Organizacja meczu stała pod znakiem zapytania, po tym jak w czwartek Śląsk poinformował, że jeden z piłkarzy jest zakażony koronawirusem. Na tym problemy zespołu z Dolnego Śląska się nie zakończyły, bo przynajmniej dwóch jego zawodników złamało obostrzenia związane z pandemią koronawirusa i spędziło wieczór w nocnym klubie. Hiszpan Erik Exposito i Węgier Mark Tamas zostali za to ukarani grzywną po 30 tysięcy złotych.

 

– To jest zła sytuacja dla nas wszystkich. Rozmawiałem już z nimi telefonicznie i powiedziałem, że zachowali się bardzo nieprofesjonalnie. Zrobili testy i mam nadzieję, że będą negatywne i będą mogli wrócić do treningów z drużyną. Klub na pewno nałoży na nich karę, ale myślę, że zrozumieli już swoje złe zachowanie – skomentował trener Śląska Vitezslav Lavicka.

 

Warto dodać, że z drużyną trenuje już normalnie Wojciech Golla, który zmagał się z poważną kontuzją i po raz ostatni na boisku pojawił się kilka miesięcy temu, choć oczywiście nie oznacza to, że zostanie od razu rzucony na głęboką wodę, bo jak zauważył trener Śląska, zawodnik potrzebuje czasu, aby wrócić do optymalnej dyspozycji. W niedzielę w kadrze wrocławskiego klubu zabraknie ponadto kontuzjowanego Guillermo Cotugno.

 

W ekipie ŁKS nie zagra z kolei Marcel Wszołek, który uszkodził więzadło krzyżowe. - Nie należy się spodziewać, że Marcel szybko pojawi się na boisku - przyznał szkoleniowiec Wojciech Stawowy. Poza tym wszyscy zawodnicy będą do dyspozycji trenera.

 

Zobacz także: Koronawirus w Śląsku Wrocław

 

ŁKS to spadkowicz z PKO BP Ekstraklasy, który poprzedni sezon zakończył na ostatnim miejscu w tabeli, wygrywając tylko sześć spotkań. Śląsk to piąta ekipa niedawno zakończonych rozgrywek, choć końcówki sezonu nie może zaliczyć od udanych, bo w ciągu pięciu meczów nie zanotowała ani jednej wygranej.

 

W przeszłości drużyny zmierzyły się jedenaście razy na boisku. Siedem razy triumfował Śląsk, trzy – ŁKS, a raz padł remis.  W poprzednim sezonie obie ekipy grały ze sobą w ekstraklasie i dwa razy górą był Śląsk. W Łodzi wrocławianie wygrali 1:0, a u siebie 4:0.

 

Kto wyjdzie górą w meczu o kolejną rundę Pucharu Polski?

 

Transmisja spotkania ŁKS Łódź – Śląsk Wrocław od godziny 20:30 w Polsacie Sport.

agb, Polsat Sport, PAP, lsklodz

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze