Fortuna 1 Liga: Wisła Kraków poniosła pierwszą porażkę w tym sezonie. GKS Tychy górą

GKS Tychy pokonał 3:1 Wisłę Kraków w spotkaniu szóstej kolejki Fortuna 1 Ligi. Tym samym "Biała Gwiazda" przegrała pierwszy mecz w tym sezonie ligowym. Z kolei GKS odniósł swoje drugie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.

Wisła była blisko otwarcia wyniku tego spotkania już w czwartej minucie. Piłkę w polu karnym rywali otrzymał Luis Fernandez. Hiszpan bez dłuższego zastanowienia oddał mocny strzał. Dobrą interwencją popisał się Adrian Kostrzewski.

Swoją pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki piłkarze GKS stworzyli sobie w 23. minucie gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Krzysztof Wołkowicz, a w polu karnym do futbolówki dopadł Daniel Rumin, ale nie był w stanie pokonać golkipera "Białej Gwiazdy".

Pierwsze trafienie w meczu padło w 36. minucie spotkania. Wołkowicz uderzył łokciem w polu karnym Bartosza Jarocha. Sędzia przeanalizował sytuację korzystając z systemu VAR i zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Piłkę do siatki z 11. metra posłał Luis Fernandez.

Tuż przed przerwą GKS zdobył bramkę wyrównującą. Po wrzucie z autu w pole karne futbolówkę głową trącił Michał Żyro. Zawodnik Wisły zrobił na tyle niefortunnie, że skierował ją do własnej bramki.

Tyszanie wyszli na prowadzenie w 58. minucie gry. Z lewego skrzydła centrował Wołkowicz, a miejsce w polu karnym wywalczył sobie Rumin. Napastnik GKS oddał strzał głową, którym pokonał Mikołaja Biegańskiego. Gola na 3:1 strzelił wprowadzony z ławki Mateusz Czyżycki, który wykorzystał kolejne w tym meczu dobre dośrodkowanie Wołkowicza.

Do końca meczu wynik się nie zmienił. GKS zwyciężył i zapisał na swoim koncie drugą wygraną w tym sezonie ligowym. Z kolei Wisła przegrała po raz pierwszy.

GKS Tychy - Wisła Kraków 3:1 (1:1)

Bramki: Michał Żyro 44 (s), Daniel Rumin 58, Mateusz Czyżycki 70 - Luis Fernández 36 (k)