Cerrad Enea Czarni Radom podpisali kontrakt z polskim środkowym

Siatkówka
Cerrad Enea Czarni Radom podpisali kontrakt z polskim środkowym
fot. Cyfrasport
Trener Robert Prygiel.

Do drużyny Cerrad Enea Czarnych Radom w sezonie 2020/21 dołączy środkowy Kuba Sadkowski. 18-letni siatkarz jest wychowankiem RCS Czarnych Radom.

Sadkowski gra na pozycji środkowego i mierzy 209 cm wzrostu. Od 2018 roku jest uczniem w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale.W lipcu został zaproszony do treningów z drużyną Cerrad Enea Czarnych Radom. Młody siatkarz od początku przygotowań do rozgrywek 2020/21 w PlusLidze prezentuje bardzo dobrą dyspozycję, czego efektem jest podpisany kontrakt z seniorskim zespołem.

 

– Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z możliwości dołączenia do pierwszego zespołu. Jest to dla mnie wyjątkowy i na pewno przełomowy moment w mojej przygodzie z siatkówką i kolejny krok , by rozpocząć profesjonalną karierę. Jestem wdzięczny za daną mi szansę i zaufanie od początku przygotowań z drużyną Cerrad Enea Czarnych Radom – powiedział Sadkowski.

 

Zobacz także: Starcie mistrzów. Superpuchar Polski siatkarzy w nowej formule

 

Szkoleniowiec Cerrad Enea Czarnych Radom, Robert Prygiel podkreśla, że wychowanek RCS Czarnych Radom przez ostatnie półtora miesiąca wykonał ogromny postęp w swojej grze.

 

– Jest to zawodnik dysponujący bardzo dobrymi warunkami fizycznymi z dużą sprawnością oraz mobilnością. Kuba jest z nami od początku przygotowań i jesteśmy bardzo zadowoleni z jego postępów w grze. Przed nim jeszcze oczywiście dużo pracy, ale już teraz chcemy, by poczuł atmosferę drużyny. Jeszcze w tym sezonie jest juniorem, ale mamy nadzieję, że za rok stanie się pełnoprawnym zawodnikiem PlusLigi i może stać się również przyszłością naszego klubu – stwierdził trener Robert Prygiel.

 

Sadkowski swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w RCS Czarnych Radom, pod okiem trenera Arkadiusza Sawiczyńskiego. Wystąpił we wszystkich jak dotąd rozegranych sparingach Cerrad Enea Czarnych Radom przed sezonem 2020/21. 18-letni zawodnik zagrał przeciwko MKS Będzin, PGE Skrze Bełchatów oraz dwukrotnie ze Ślepskiem Malow Suwałki.

 

 

Skład Cerrad Enea Czarnych Radom na sezon 2020/21:

 

rozgrywający: Michał Kędzierski, Bartosz Zrajkowski.
przyjmujący: Bartosz Firszt, Brenden Sander, Lucas Eduardo Loh, Artur Pasiński.
środkowi: Michał Ostrowski, Bartłomiej Grzechnik, Dawid Dryja, Viktor Yosifov, Kuba Sadkowski.
atakujący: Daniel Gąsior, Dawid Konarski.
libero: Mateusz Masłowski, Maciej Nowowsiak.

 

Sztab trenerski:

 

I trener: Robert Prygiel
II trener: Dima Skoryy

 

statystyk: Krzysztof Michalski
trener przygotowania motorycznego: Kuba Szyszka
fizjoterapeuta: Aleksandra Skalska.

RM, wksczarni.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie