Kajakarze górscy oficjalnie rozpoczęli sezon

Inne
Kajakarze górscy oficjalnie rozpoczęli sezon
Fot. PAP
W rywalizacji K1 mężczyzn zwyciężył Dariusz Popiela.

Z dużym opóźnieniem spowodowanym pandemią koronawirusa oficjalny sezon rozpoczęli kajakarze górscy. W weekend na torze "Kolna" rywalizowali o Puchar Prezydenta Krakowa. Zawody były jednocześnie pierwszym etapem kwalifikacji do reprezentacji na wrześniowe mistrzostwa Europy w Pradze.

O powrót do wioseł mocno walczyli działacze Polskiego Związku Kajakowego, a zwłaszcza wiceprezes organizacji - Bogusław Popiela, który jest odpowiedzialny za kajakarstwo górskie.

 

- Trochę to trwało, bo zawsze zaczynaliśmy sezon w kwietniu, ale cieszymy się, że w końcu to się udało. Prym wiedli faworyci, ale doszło też do niespodzianki w rywalizacji C1. Grzegorz Hedwig, nasz najlepszy zawodnik, zajął czwarte miejsce, widać że musi się jeszcze trochę rozkręcić. Miejmy nadzieję, że tak się stanie - powiedział Popiela.

 

Według niego, krakowski sprawdzian pokazał, że okres obostrzeń związanych z pandemią nie spowodował regresu w przygotowaniach.

 

- Organizacyjnie też wszystko przebiegało zgodnie z wytycznymi sanitarnymi. Tor był odgrodzony, na trybunie nie było kibiców, ale trochę ludzi oglądało zawody, gdyż wzdłuż toru na wale wiślanym przebiega ścieżka rowerowa – wspomniał.

 

ZOBACZ TAKŻE: Projekt "63 dni - wyzwanie". To sportowy hołd dla powstańców

 

W rywalizacji K1 mężczyzn zwyciężył Dariusz Popiela, wyprzedzając Mateusza Polaczyka i Michała Pasiuta. Wśród kobiet w K1 najlepsza była Natalia Pacierpnik, przed Klaudią Zwolińską i Dominiką Danek. W C1 mężczyzn triumfował Kacper Sztuba przed Szymonem Zawadzkim i Przemysławem Nowakiem, a wśród pań w tej konkurencji zwyciężyła Zwolińska, wyprzedzając Aleksandrę Stach i Klaudię Liber.

 

Klasyfikacja została ustalona na podstawie łącznych wyników uzyskanych w sobotnich i niedzielnych startach.

 

Za tydzień w Krakowie odbędą się zawody, które będą kolejną kwalifikacją do kadry, a w ostatni weekend sierpnia - także na torze "Kolna" - wyłonieni zostaną medaliści mistrzostw Polski. Wtedy też ostatecznie wyłoni się skład reprezentacji na najważniejszą imprezę sezonu, czyli mistrzostwa Europy w Pradze, zaplanowane na 18-20 września. W każdej konkurencji Polska ma prawo wystawić po trzy osoby bądź osady

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie