Karl-Heinz Rummenigge: Szef FIFA chce dokonać wyboru Piłkarza Roku

Piłka nożna
Karl-Heinz Rummenigge: Szef FIFA chce dokonać wyboru Piłkarza Roku
fot. PAP
"Szef FIFA chce dokonać wyboru Piłkarza Roku". Lewandowski jednym z kandydatów.

Prezydent FIFA Gianni Infantino, mimo odwołania tradycyjnej gali tej organizacji, chce dokonać wyboru Piłkarza Roku - wynika z informacji szefa Bayernu Monachium Karla-Heinza Rummenigge. Jednym z głównych kandydatów do nagrody miałby być Robert Lewandowski.

- Według szefa FIFA ta nagroda powinna zostać przyznana. Infantino przekazał mi, że wybrani zostaną najlepszy zawodnik i trener tego roku. Myślę, że to dobra decyzja, ważna dla futbolu - cytuje magazyn "Kicker" Rummenigge, który ze szwajcarskim działaczem miał na ten temat rozmawiać niedawno telefonicznie.

 

Grający w Bayernie Lewandowski, król strzelców Bundesligi i najskuteczniejszy do tej pory zawodnik obecnej edycji Ligi Mistrzów, uchodzi za głównego kandydata do wyróżnienia tytułem Piłkarza Roku.

 

- Nie wiem, czy Lewandowski ostatecznie wygra, ale ma bardzo duże szanse. Robert gra w tym sezonie niesamowicie - ocenił prezes mistrza Niemiec.

 

Zobacz także: Premier League: Kevin De Bruyne piłkarzem sezonu

 

Coroczna gala FIFA pierwotnie była zaplanowana na 21 września w Mediolanie. Ze względu na pandemię koronawirusa FIFA jednak zdecydowała się ją odwołać, ale jednocześnie nie wykluczyła, że w jakiejś formie najlepsi piłkarze mogliby zostać wyróżnieni.

 

Z mającego długą historię plebiscytu "Złota Piłka" zrezygnował w tym roku francuski magazyn "France Football", który od 2016 roku ponownie samodzielnie dokonuje - na podstawie głosów ekspertów - wyboru najlepszego piłkarza globu.

 

Wyboru najlepszych w sezonie 2019/20 planuje dokonać UEFA. Laureaci powinni zostać uhonorowani przy okazji losowania grup kolejnej edycji Champions League, które 1 października ma się odbyć w Atenach. Nominacje powinny być znane po zakończeniu turniejów finałowych LM i LE, co nastąpi w tym tygodniu.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie