Porzucił siatkówkę, został agentem nieruchomości. "Otaczam się tym, czego nie miałem jako zawodnik"

Siatkówka
Porzucił siatkówkę, został agentem nieruchomości. "Otaczam się tym, czego nie miałem jako zawodnik"
fot. PAP
Były reprezentant drużyny narodowej Rosji Roman Archipow (z lewej).

W 2001 roku zdobył brązowy medal Ligi Światowej i Mistrzostw Europy z reprezentacją Rosji. Obecnie pracuje w branży nieruchomości i "zarabia znacznie więcej, niż na siatkówce".

Mowa o byłym reprezentancie drużyny narodowej Rosji Romanie Archipowie. Grał między innymi dla MSTU-Łużniki, w barwach którego sensacyjnie wywalczył mistrzostwo Rosji, Iskry Odincowo, Dynamo Moskwa, czy Gazpromu Surgut. Na siatkarską emeryturę przechodził dwukrotnie. Za pierwszym razem w wieku 32 lat. Po sezonie w Gazpromie już na dobre. Obecnie jest dyrektorem wykonawczym jednej z firm, zajmującej się handlem nieruchomościami.

 

- Szybko zaangażowałem się w ten zawód. W rzeczywistości doświadcza się w nim tej samej pasji, co w sporcie. W siatkówce czujesz dreszczyk emocji po wygranej, a teraz - kiedy klient powierza ci sprzedaż swojego mieszkania, a ty robisz to jak najszybciej i za maksymalną cenę – mówił w rozmowie z sportbusiness.ru.

 

Zobacz także: Bartosz Bednorz wyruszył na podbój Rosji!

"Nie dostaniesz więcej, niż wymaga umowa"

W MSTU otrzymywał tysiąc dolarów miesięcznie, w Iskrze – pięć. Teraz "zarabia znacznie więcej, niż na siatkówce".  

 

- W sporcie, bez względu na to, jaką jesteś gwiazdą, nie dostaniesz więcej, niż wymaga umowa. W naszej sferze wszystko ogranicza tylko lenistwo – przyznał.

 

Rozstanie z siatkówką było dla niego rzuceniem się na głęboką wodę, bo jak sam ocenił, przez lata żył w próżni, która oddzielała go od świata zewnętrznego.

 

- Teraz jest mi łatwiej - znalazłem się w środowisku, w którym czuję się komfortowo i mogę zarobić znacznie więcej, niż na siatkówce. W zasadzie teraz otaczam się wszystkim, czego nie miałem w swojej karierze. Jeżdżę nowym Range Roverem, mam 100-metrowe mieszkanie i dwa kolejne jako inwestycje - podsumował, zachęcając innych siatkarzy do pracy w swoim fachu. - Zapraszam, podzielę się bezcennym doświadczeniem, jak pomóc ludziom dostać to, czego chcą, a jednocześnie zarabiać pieniądze i cieszyć się pracą tak, jak ja.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie